منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳
شناسه خبر: 314037
گروه :خبر
13940917000257_PhotoA
 

رئیس اتحادیه لوازم خانگی مطرح کرد

سرگردانی مردم برای خرید کالا با کارت اعتباری

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: مشخص نبودن محل‌های عرضه لوازم خانگی، دریافت کنندگان کارت‌ خرید اعتباری لوازم خانگی را سرگردان کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد طحان پور اظهار داشت: روزانه 70 تا 80 تماس با اتحادیه لوازم خانگی برقرار می شود که نشان دهنده سردرگمی مردم برای خرید با این کارتها است.

وی، روش نادرست اجرای یک طرح مناسب را دلیلی برای زیر سوال رفتن تلاش های وزارت صنعت و معدن و بانک مرکزی دانست و تصریح کرد: انعکاس تلفن های دریافت کنندگان این کارت ها و فروش نداشتن تولیدکنندگان معرفی شده نشان دهنده وجود اشکال در اجرای این طرح است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به اینکه این کارتها برای 3 گروه 350 هزار نفری و با مبلغ 4 تا 6 میلیون تومان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: فقط یک برند موفق به فروش بخشی از کالاهای خود شده که دارای مراکز عرضه متعدد است و حدود 50 کارخانه تولید لوازم خانگی داخلی دیگر مراکز لازم برای عرضه ندارد.

وی با اشاره به مهلت 3 ماهه مردم برای استفاده از این کارت‌ها، گفت: 4 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار تعیین شده این طرح فقط متعلق به لوازم خانگی نیست و مردم می‌توانند فرش ماشینی تولید داخلی، چینی، بلور و مبلمان هم خریداری کنند.

وی افزود: ارائه وام ارزان از سوی دولت به مردم با هدف بهره مندی مصرف کنندگان از وام کم بهره و به حرکت درآمدن چرخ تولیدی بوده، در حالی که این اتفاق عملیاتی تاکنون نشده است.

وی ادامه این روند را سبب ایجاد بازتاب منفی برای مردم و تولید دانست و ادامه داد: دریافت کنندگان کارت خرید اعتباری می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت صنعت و معدن در بخش کالای ایرانی، نشانی مراکز عرضه کننده کالا را مشخص کرده و سپس خرید کنند.

طحان پور با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید شماره تلفن های پاسخگویی به مردم را اعلام رسمی کند، افزود: بر اساس پیش بینی‌های دولت بیشترین خرید باید در شهرستانها انجام شود، در حالی که در همه جا امکان دسترسی به اینترنت و آمادگی از مراکز فروش تعیین شده در این طرح وجود ندارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است