منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۱
شناسه خبر: 177756
گروه :خبر
853669653265362

تعویض پلاک خودرو به هنگام خرید آن یکی از ملزماتی است که باید مالکان جدید خودرو انجام دهند ولی در شهرستان جاسک این امر با مشکلاتی همراه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز، نبود مرکز تعویض پلاک باعث بروز نارضایتی بین خریداران و فروشندگان خودروها شده و شهروندان شهرستان برای تعویض پلاک وسیله نقلیه شان بایستی فاصله ۲۳۶کیلومتری جاسک تا شهرستان میناب را طی کنند.

جاسک با ۱۱ هزار و ۱۲۲ کیلومتر مربع مساحت وسیعترین شهرستان استان بحساب می آید.با وجود حدود ۲۴۰۰خودور سبک و سنگین، این شهرستان نیازمند به احداث مرکز تعویض پلاک میباشد که با احداث این مرکز معضلات موجود در این شهر برطرف خواهد شد.
شهر جاسک به صورت مستقیم و غیر مستقیم حدود  ۲۳۶ کیلومتر و زمان ۳ساعت و ۱۲دقیقه از شهرستان میناب(نزدیکترین مرکز تعویض پلاک به این شهرستان)فاصله دارد و این امر باعث می شود برخی از دارندگان خودرو برای تعویض پلاک خودرو اشتیاقی از خود نشان ندهند و این کار را به وقت دیگری موکول کنند و از طرفی اگر مبادرت به این کار نمایند علاوه براستهلاک خودرو مجبورند هزینه های اضافی پرداخت نمایند.

این سوال پیش می آید چرا تعویض پلاک وسایل نقلیه در جاسک کاری دشوار است؟

چه عاملی باعث عدم اشتیاق دارندگان وسایل نقلیه برای تعویض پلاک شده است؟

شاید سوال های فوق برای هر شخصی پیش بیاید و جوابی برای آن نتواند بیابد و یا اینکه به جواب برسد و توانایی رفع این مشکل را نداشته باشد.

آنچه که معلوم و غیر قابل انکاراست، این می باشد که یک خریدار خودرو بعد از تحویل خودروی خود، باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه نماید، اما اگر این خریدار خودروی خود را از شهرستان جاسک خریداری کند باید به کدام مرکز تعویض پلاک مراجعه نماید؟

آبا شهرستانی با داشتن حدود ۲۴۰۰خودرو و بعد مسافت زیاد تا سایر شهرهای همجوار ، ظرفیت ایجاد چنین مرکزی در خود را ندارد؟

چه کسی جوابگوی جان همشهریانی می باشد که حدود ۲۳۶ کیلومتر باید رانندگی کنند و به میناب برای تعویض پلاک مراجعه کنند ؟ اگه در طول راه تصادفی حادث شود واقعا چه کسی جوابگوی جان آنهاست ؟

اگر هر شهروند جاسکی برای انجام اقدامات مربوط به تعویض پلاک وسیله نقلیه و رفتن و برگشتن از شهرستان میناب آن هم اگر کارش در یک روز انجام شود ۸ساعت وقت در نظر بگیرد در مجموع ۱۹۲۰۰هزار ساعت از وقت مردم برای این کار تلف می شود.

و نکته نهایی آیا این کار باعث هدر رفتن سرمایه ملی ( بنزین ) و ترافیک درون جاده ای و بالا رفتن آمار تصادفات نمیشود ؟

تا کنون در حق این شهر اجحاف زیادی شده است و امیدواریم شاهد بی عدالتی دیگری در حق این مردم نباشیم.

بنابر گزارشات مردمی تعدادی از شهروندان جاسکی متقاضی ایجاد مرکز تعویض پلاک در این شهرستان بوده ولی تاکنون موفق به گرفتن مجوز مربوطه نشده اند.

لازم به ذکر است در سطح استان ۵ مرکز برای تعویض پلاک خودرو در بندرعباس، میناب ، بندرلنگه ،بستک، حاجی آباد و پارسیان درنظر گرفته شده است .

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند