منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر: 361712
گروه :خبر
20161013_172609

نا ایمن بودن و غیر استاندارد بودن وسایل بازی در پارک تفریحی روستای حکمی میناب ترس و نگرانی خانواده ها را به همراه داشته است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، فصل بهار و تابستان هر چند موسم تفریح و فراغت است اما گاه برخی حوادث در پارک که ناشی از عدم رعایت ایمنی و غیر استاندارد بودن وسایل بازی است شیرینی ساعت های خوش را به تلخی و نگرانی تبدیل می کند

کمبود وسایل بازی  در پارک تفریحی حکمی با توجه به استقبال خوب کودکان و نونهالان روستای گاهی مشاهده می شود که بر روی یک تاب دونفر و حتی برای استفاده از سرسره بازی 10 نفر در صف نوبت قرار می گیرند.

نزدیکی پارک تفریحی ساحل حکمی با مدرسه ابتدایی شهید میرزا کوچک خان جنگلی محل مناسبی برای پر اوقات فراغت در این روستا تبدیل شده بطوری که همه ساعات روز شاهد حضور پرشور دانش  آموزان و کودکان در این محل تفریحی می باشیم.

از طرفی وجود وسایل بازی آهنی قدیمی و مستهلک و غیراستاندارد بودن آنها زنگ خطر را برای رخ دادن حوادث ناگوار در این روستا به صدا در آورده است اما در پس سردرگمی تدابیر در پارک های میناب  همچنان گوش شنوایی برای شنیدن این زنگ ها نیست.

عباس رنجبر مینابی که پسر خود را به این پارک آورده بود در گفتگو با میناب جنوب گفت: نبود الاکلنگ ،وجود دو تاب فلزی با زنجیرها و اهرم های زنگ زده یا سرسره های زنگ زده از جمله این مواردی است که باید چاره ای برای رفع این مشکل از سوی شورای اسلامی روستا اندیشده  شود.

وی ادامه داد: من شنیده بودم که باید همه نشیمن گاه های تاب ها از جنس پلاستیک باشند و برای الاکلنگ ها نیز فنر گذاشته شود، اما در این پارک نه از الاکلنگ خبری هست و نه تا کنون اقدامی برای تهیه و تعمیر انجام شده است.

رنجبر مینابی تاکید کرد: به نظر من وسایل بازی کودکان نباید از جنس آهن باشد که در تابستان داغ شود و باعث سوختگی و سختی فرزندانمان شود.

شهروند روستای حکمی میناب افزود: فرقی نمی کند که بچه در خانه بازی کند یا در یک مهد کودک یا پارک یا شهر بازی؛ تمیز و ایمن بودن وسایل جزء نکات ضروری است که متاسفانه در پارک های تفریحی حکمی این تمیز و ایمن بودن رخت بر بسته است.

 

خانم ذاکری یکی دیگر از ساکنین روستای حکمی در همسایگی پارک ساحل حکمی که نخواست نام وی در خبر برده شود، گفت: هر چند که خانواده ها در هنگام انتخاب پارک بازی  به استاندارد بودن وسایل بازی توجه نمی کنند، ولی رعایت مسائل امنیتی و استاندارد وسایل بازی از سوی شورای اسلامی روستا ضروری است.

وی بیان داشت: تاب های نصب شده در این بارک 2 عدد بیشتر نیست اما همین دو تاب هم بدون حفاظ هستند و کلیه اعضای بدن کودکان و نونهالان را در گیر بازی می کند هر چند که سرسره نصب شده گنجایشی برای بازی کودکانه ندارد و ارتفاع آن باعث نگرانی خانواده ها شده است.

خانم ذاکری تصریح کرد: بچه هایمان  را با ترس و دلهره روانه پارک می کنیم بطوری که خودمان نیز همراه آنها هستیم تا مبادا وسایل ناایمن پارک آسیبی به فرزندانمان وارد کند چرا که خودمان شاهد افتادن و شکستن دست و ترکیدگی سر بچه های مدرسه ای در این پارک  بوده ایم.

وی با بیان اینکه  روستای حکمی با داشتن دو پارک تفریحی فاقد سرویس بهداشتی است گفت: مسئولین شهرستان و شورای اسلامی روستا باید فکر و چاره اساسی برای رفع مشکل مکان های تفریحی در روستا باشند و از  تلخ شدن شیرینی ساعت های خوش بازی کودکان در روستا بکاهند.

روستای حکمی با جمعیت بالای 5 هزار نفر دو پارک تفریحی دارد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی