منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۱۹
شناسه خبر: 361770
گروه :خبر
0143935242167

اطلاعات اقتصادی، موجودی حسابها، خودتحریمی نهادهای امنیتی باعث چه ناامنیتی های اقتصادی برای کشور، چه خسارتهایی به چارچوب اقتصادی و چه اتفاقات سیاسی و امنیتی می تواند رخ دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛اتحادیه بین المللی مبارزه با پول شویی (Financial Action Task Force on Money Laundering – FATF) یک سازمان همکاری میان دولت‌هاست که به منظور مبارزه با پول شویی شکل گرفته است. اعضای این سازمان را کشورهایی تشکیل می‌دهند که از مراکز مهم مالی و اقتصادی جهان هستند.

یک سازمان بین دولتی که توصیه‌های اقتصادی را در جهت مبارزه با پولشویی ارائه می کرد در اوایل تشکیل این کارگروه اقتصادی بین المللی که کشورها حتما و جبرا مجبور به عضویت در این کارگروه نبودند و می توانستند بدون عضویت، توصیه‌های اقتصادی و پولی را با قانون خود منطبق کرده و اجرا کنند.در سال ٢٠٠٧ اتحادیه FATF جمهوری اسلامی ایران را به اتهام حمایت از تروریسم در فهرست کشورهایی قرار داد که نظام مالی بین‌المللی را تهدید می‌کنند و ایران و کره شمالی را خطرناک‌ترین کشورها از این لحاظ تلقی نمود.

داستان از جایی آغاز شد که بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام نمود با سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی و کارگروه ویژه اقدام مالی آن ﴿FATF﴾ به توافق رسیده است. و به عضویت این کار گروه ویژه مالی درآمده است.

این در حالی است که تعریف تروریسم از نگاه جمهوری اسلامی ایران و FATF کاملا متفاوت است. رهبر معظم انقلاب در تعریف تروریسم فرمودند: ” تروریسم یعنی چه؟ یعنی اینکه مجموعه ای، سازمانی، گروهی یا دولتی بخواهد کار خود را با ایجاد ترور و وحشت و قتل و ناامنی پیش ببرد. مجموعه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود، یک عدّه انسان را، از هر نوع و جنس، در هرجایی، بدون دشمنی خاص و بدون جرم و گناهی، نابود کند. البته دولت تروریست هم داریم که به کارش “تروریسم دولتی” اطلاق می‌شود. امروز واضح‌ترین نمونه دولت تروریست، رژیم غاصب صهیونیست است. در واقع، از روزی که دست پلید و سیاست ضدّ اسلامی، ضدّ مردمی و ضدّ شرقی انگلیس، در کشور فلسطین اسلامی به صهیونیست‌ها حکومت داد- یعنی از سال 1948 میلادی و قبل از آن- تروریسم دولتی هم شکل گرفت و به ترور پرداخت. ترور، دستاویز کسی است که فکر ندارد. ترور، مستمسک منافق روسیاهی است که در میان ملت ایران جایی ندارد”.

در حالی که از نگاه FATF تروریسم یعنی حزب الله لبنان، حماس ، جهاد ، انصارالله، سپاه قدس و همه نیروهای مقاومت که برای حفظ و حراست از خاک وطن خود با قدرت های استکباری و نظام های دست نشانده آن ها در حال جهاد هستند تروریست نامیده می شوند.

از نظر FATF عادی شدن روابط تجاری و اقتصادی ایران با سایر کشورها تنها در صورتی امکان پذیر است که دست از حمایت  سپاه پاسداران و 200 سازمان و فرد دیگر و سایر نیروهای مقاومت و تمام افرادی که FATF در فهرست تروریست قرارشان داده است بردارد و در نتیجه اکنون که بانک مرکزی خود را ملزم به تبعیت از FATF نموده  موظف است با فهرستی که این کارگروه با عنوان تروریست منتشر می‌نماید قطع ارتباط نماید!

که معنی جز خود تحریمی در آن نیست، ما قائل به آنیم که هر قرارداد خارجی که از جمله آن معاهده‌های بین‌المللی است باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. همچون برجام که با وجود تمامی ایرادات به تصویب مجلس برسد.
و داریم که تمامی مصوبات مجلس نباید مغایر با قانون اساسی و شرع مقدس باشد، اما هر عقل سلیمی هم میتواند تشخیص دهد که اطلاعات اقتصادی، موجودی حسابها، خودتحریمی نهادهای امنیتی باعث چه ناامنیتی های اقتصادی برای کشور، چه خسارتهایی به چارچوب اقتصادی و چه اتفاقات سیاسی و امنیتی میتواند رخ دهد.
مانند این است که راه و چاه خانه خو درا به دزد نشان دهی و بگویی:نهههههه، به کسی نمیگه، قول داده دزدی نکنه….!!!!
تصمیم با شماست، چرا که ملت صاحب اصلی این مرز و بوم هستند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
موج بیداری اسلامی در دنیا را مرهون آرمان های امام راحل(ره) می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود