منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
شناسه خبر: 205100
گروه :خبر
13-11-27-16433953056_orig

استاد دانشگاه های هرمزگان با بیان اینکه وظیفه ذاتی مجلس شورای اسلامی روشنگری است افزود : مجلس زیر بار مسئولیت سیاسی بر هم زدن توافق هسته ای نخواهد رفت .

دکتر وحید قربانی،استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و دانشگاه های استان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ با اشاره به وظیفه زاتی مجلس شورای اسلامی در راستای روشنگری افزود : مجلس شورای اسلامی همانند دیگر موضوعات مهم ابتدا در راستای روشنگری وکشاندن این موضوع به واکنش مردم گام بر خواهد داشت .

 

 

وی افزود :حال اگر واکنش مردم در جهتی بود که امکان عدم پذیرش این محدودیت ها را می داد که قطعا مجلس در مقابل قبول این محدودیت مقاومت خواهد کرد و در غیر این صورت با همه ی تفاسیر موجود گمان نمی کنم که مجلس بار سیاسی بر هم زدن این توافق را به دوش بگیرد و هر چند با اکراه به توافق تن خواهد داد .

 

 

قربانی با توجه به سابقه ی رفتار نظامی امریکا گفت : رفتار نظامی امریکا بیانگر این مطلب است که این میزان تهدیدات نشانگر تمایل زیاد است ، اما عدم امکان حمله نظامی به ایران می باشد در هر صورت تا زمانی که تهدیدات لفظی باشد پاسخ لفظی از جمهوری اسلامی دریافت خواهد .

 

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اگر امریکا کوچک ترین تهدید نظامی را در مقابل ایران داشته باشد به شدت پاسخ خواهد گرفت ، تصریح کرد: در صورت حمله نظامی پاسخی کوبنده از نیروهای مسلح ایران خصوصا در دریا ومراکز نظامی خود در منطقه دریافت خواهند کرد وشاهد خاموشی قلب تتپنده خود یعنی رژیم غاصب اسرائیل خواهد بود .

 

 

وی ضمن تاکید بر رفع نشدن مشکلات اقتصادی بامذاکرات و قبول توافق گفت : متاسفانه باید بگویم به عکس تصور موجود بین متن توافق و گفته های امریکا چندان تناقضی وجود ندارد ،و در رابطه با مسائل نظامی نیز باید بگویم که احتمال دسترسی به اماکن نظامی حساس حتی در صورت پذیرش کتبی ایران وجود نخواهد داشت .

 

 

وی تصریح کرد : اگر ایران توافق را بپذیرد هرکز اجازه نخواهد داد از اماکن حساس نظامی بازدید شود و در رابطه با تولید موشک اگر ایران توافق را بپذیرد بخشی از پول های آزاد شده به حوزه ی نظامی اختصاص یافته وهدف افزایش تولیدات موشکی خواهد نمود و به عبارتی در هر صورت شاهد افزایش تولید ات موشکی ایران خواهیم بود .

 

استاد دانشگاه آزاد اسلامی متذکرشد : توافق احتمالی 2 وجه مختلف دارد در وجه اقتصادی تمام نتایج توافق در راستای بهبود اقتصادی هر چند ضعیف خواهیم بود اما در وجه سیاسی و امنیتی متاسفانه خلاف این رویه را  خواهد داشت و در صورت انجام توافق قیمت ها در یک بازه زمانی کم ، کاهش اما بعد از آن به علت استقبال مردم جهت خرید و از طرفی از بین رفتن رویای بهشت توافق ؛ افزایش خواهد داشت .

 

 

وی افزود:  البته وضعیت اشتغال قطعا بهبود خواهد یافت و در امتداد آن قدرت خرید خانواده ها رو به افزایش خواهد بود اما پیشنهاد می کنم که دولت تمام پولهای آزاد شده ی ایران را جهت جلوگیری از ایجاد تورم به صندوق ذخیره ارزی واریز کند و در عوض از بهبود روابط اقتصادی با جهان به طور صحیح و مدیریت شده استفاده نمایید .

 

 

قربانی در پایان خاطر نشان کرد : توافق احتمالی به علت دادن اجازه به برخی از  کشورها برای سرک کشیدن در مسائل ایران به بهانه بررسی اجرای توافق یک توافق تقریبا بد خواهد بود اما باید توجه کرد که اولا : امریکا به دنبال یک توافق بسیار بد با ایران بود و لذا انجام یک توافق تقریبا بد به معنای عقب زدن امریکا از موضع خود می باشد ، ثانیا : با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و عدم توانایی دولت در اجرای کامل اقتصاد مقاومتی کشور به این  توافق یک نگاه  بدی خواهند داشت باید دید مدیریت دولت در آینده چه خواهد بود.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است