منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۲
شناسه خبر: 337556
گروه :خبر
hormoz

علیرضا قزوه گفت: رهبر انقلاب پس از تاکید بر سرودن سرود و اهمیت آن، آغازگر این کار بودند و خود ایشان چند روز پس از دیدار شعرا، سرود صبحگاهی سرودند که بزودی توسط مرکز موسیقی حوزه هنری روانه بازار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نشست خبری چهاردهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره صبح امروز با حضور علیرضا قزوه مدیر کل مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری، مجید سعدآبادی دبیر هنری بخش شعر و سارا عرفانی دبیر هنری بخش داستان در سالن امیرحسین فردی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، علیرضا قزوه در این نشست گفت: چهاردهمین جشنواره در روزهای ٢١ و ٢٢ تیرماه در زنجان برگزار می‌شود. مراسم افتتاحیه، کارگاه‌ها و شب شعرها در محل کارخانه کبریت‌سازی و اختتامیه در سالن شهید شهریاری روز بیست و دوم برپاخواهد شد اما پیش از افتتاحیه حاضران بر سر مزار حسین منزوی حاضر خواهند شد و به قرائت فاتحه می پردازند.

قزوه به عنوان مهرواره اشاره کرد و دلیل نامگذاری جشنواره به مهرواره را خروج از رقابت و رفاقتی دانستن سوره دانست و گفت: دوستانی که کارشان در یک حدی از ارزش ادبی قرار گرفته دعوت و تقدیر می شوند که امسال از ٨٠ نفر دعوت شده است.

وی همچنین گفت: قرار است از سه چهره در حوزه شعر و داستان استان زنجان با نامهای غلامرضا طریقی، مصدق اقاجانلو و مریم بیات تبار تقدیر شود.

قزوه به خروج ترانه از ریل انقلاب اشاره کرد و متذکر شد: پروژه هایی طراحی شده نه طی یکسال بلکه دهها سال و امروز می‌بینیم فضای ترانه با فضای سرود انقلابی ما بیگانه شده، این قطار از ریل خود خارج شده است و باید به مسیر خود بازگردد تا شان انقلاب را در خود داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به دیدار نیمه رمضان شاعران با رهبر انقلاب افزود: رهبر انقلاب پس از دیدار با شاعران در نیمه ماه مبارک رمضان و تاکید بر سرودن سرود و اهمیت آن آغازگر این کار بودند و خود ایشان چند روز پس از دیدار شعرا، سرود صبحگاهی سرودند که بزودی توسط مرکز موسیقی حوزه هنری روانه بازار می‌شود و متن کامل آن منتشر خواهد شد. ایشان در عمل اقدام کردند و به سرودن سرود تاکید فرمودند.

وی هدف از برپایی چنین مهرواره هایی را رسیدن شعر و داستانی دانست که به معنای کامل کلمه انقلابی باشد و توضیح داد: هدف ما رسیدن به شعر و داستانی است که به معنای واقعی کلمه آیینه گی کند بر اتفاقاتاتی که بر انقلاب گذشته و انقلابی باشد و در راس آنها استکبارستیزی و مبارزه با امریکاست البته موضوع قدس فلسطین همه مهم هستند

وی با انتقاد از اینکه برخی مسئولان امور فرهنگی با مناسبت‌ها بیگانه‌اند گفت: برخی متولیان فرهنگی ما افرادی را در راس امور فرهنگی و ادبی نشانده‌اند که با این مناسبت‌ها بیگانه‌اند آنها در پی تصویب برخی ترانه ها هستند که گاهی ترانه هایی که اینطرف آب تصویب می‌شود با آنچه آن طرف خوانده می‌شود تفاوتی ندارد و شاید این مسئله ادامه همان رسالتی باشد که برای ما از سوی دشمن طراحی شده است.

این شاعر کشور همچنین گفت: رهبر معظم انقلاب همچنین در دیدار شاعران ، فرمودند که شاعران به موضوعات روز توجه ویژه داشته باشند و حتی به موضوعاتی مانند برجام اشاره کردند. متاسفانه عده ای متولی فرهنگی تلاش دارند تا این گونه آثار را کنار بگذارند و اجازه انتشار و پخش به آن ها ندهند. این گونه افراد باید در اقدامی انقلابی از سوی متولیان فرهنگی کنار گذاشته شوند و ان شاء الله فضای ادبی را به فضایی برگردانیم که حق کشورمان است.

این خبر تکمیل می‌شود…

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است