منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۰۹
شناسه خبر: 190355
گروه :خبر
images

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 370 میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی محقق شده است و پس از بهره برداری 45 نفر اشتغال را در پی خواهد داشت.

 
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 370 میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی محقق شده است و پس از بهره برداری 45 نفر اشتغال را در پی خواهد داشت.
وی افزود: طی سال جاری نیز 8هزار و 917 میلیارد ریال قرارداد در دست انعقاد است که زمینه اشتغال یک هزار و100 نفر را فراهم خواهد کرد.
ایدنی اظهار کرد: ساخت مخازن نگهداری فرآورده های نفتی و بانکرینگ، سیلوی غلات، آب شیرین کن، پایانه های کالای کانتینری، پنبه، روغن نباتی و پارکینگ خودروهای وارداتی و ترانزیتی از جمله زمینه ها و فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی است.
وی از  کاهش مدت زمان پاسخگویی به درخواست های متقاضیان از ی کماه به 10 روز خبر داد و افزود: تمهیداتی اندیشیده شده که در آینده نزدیک در طرح های سرمایه گذاری مشابه نیاز به ارائه طرح توجیهی نباشد و زمان انعقاد قرارداد از 6 به 3 ماه کاهش یابد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: امسال 2600 هکتار از اراضی شمالی نیز به بندر شهید رجایی الحاق شده و پس از دیوار کشی و تدوین طرح جامع، اراضی آن آماده واگذاری به فعالان بندری خواهد شد.
وی با بیان اینکه انعقاد قراردادهای 15 تا 25 ساله به صورت بلند مدت (BOT ) را از جمله مزایای فعالیت شرکت های در بندر شهید رجایی است،اضافه کرد: واردات تمامی تجهیزات و ماشین آلات سبک و سنگین همراه قطعات آن برای استفاده شرکت ها در فعالیت های بندری بدون هزینه های گمرکی و جانبی امکان پذیر است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اختصاص به موقع اسکله به شرکت های سرمایه گذار خبر داد و گفت: امکان خرید و فروش برای صاحبان کالا در خود بندر با صدور قبض انبار تفکیکی و گواهی مبدا از دیگر مزایای بزرگترین بندر تجاری کشور است.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است