منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
شناسه خبر: 264973
گروه :خبر
0_003

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران از پیشگام بودن سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه این سواحل با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۷۰میلیارد تومان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محسنی، مدیر  اداره بنادر ودریانوردی بندر شهید باهنر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و اقدامات دولت در خصوص توسعه سواحل جنوبی کشور اظهار داشت: سواحل مکران در شرق استان هرمزگان به واسطه موقعیت ویژه این استان و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و آماده بودن زیرساخت های اولیه با سرعت در حال آماده سازی بستر توسعه و جذب سرمایه گذار است.

محسنی با تاکید بر فعالیت های انجام شده و زیر ساخت های در حال احداث در سواحل مکران بیان داشت: با تغییر نگاه‌ها به این نقطه کمتر توسعه یافته از کشور، حرکت‌ها و برنامه‌های چشمگیری در راستای رونق و توسعه دریامحور منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه سواحل مکران علیرغم دارا بودن ظرفیت‌های فراوان از توجهات دور مانده بود افزود: پس از افاضات معظم له این منطقه در کانون توجهات قرار گرفت و ایده ها و افکار مختلفی را در زمینه رونق اقتصادی آن فعال ساخت

محسنی در ادامه بیان داشت: این نگاه جدید جرقه ای شد تا سازمان ها و ارگان‌های مختلف کشوری و لشکری طی اقدامات جهادگونه برای تحقق خواسته نظام حرکت کنند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی باهنر تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت ویژه مسئولان نظام برای توسعه سواحل مکران سازمان بنادر و دریانوردی نیز این قائده مثتثنی نماند و با دستور مدیرکل بنادر ودریانوردی مطالعات و بررسی ها خود را برای ایجاد زیر ساخت‌های مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی و بهره‌گیری حداکثری از اصلی‌ترین عنصر این سواحل که دریا است آغاز کردو به  حول و قوه الهی طرح‌ها بررسی و تصویب شد و اکنون نیز  شاهد شکوفایی این طرح‌ها در جای جای سواحل مکران خصوصا حوزه کنترلی اداره بندر و دریانوردی شهید باهنر هستیم.

وی ادامه  با اشاره به اینکه عمده زیرساخت‌های بندری با استقرار نیروی دریایی ارتش در شهرستان جاسک در هرمزگان ایجاد و در حال احداث است افزود: در شهرستان جاسک به عنوان یکی از بنادر خوب و حاکمیتی پروژه لایروبی، ایجاد موج شکن، استحصال اراضی دیوارکشی و ایجاد زیرساخت‌های بندری در حال احداث است.

محسنی با تاکید بر اینکه شهرستان سیریک به عنوان دروازه مکران مطرح است، این بندر را از لحاظ پس کرانه پس از بندر شهید رجایی بزرگترین و مناسب ترین بندر استان معرفی کرد و افزود: لایروبی، ایجاد موج‌شکن، استحصال اراضی و دیوارکشی و ایجاد زیر ساخت‌های بندری از جمله پروژه هایی است که در این شهرستان در دست اجرا است.

این مقام مسئول در ادامه بندر تیاب را به عنوان قدیمی ترین بندر در شرق استان نام برد که با انجام  پروژه‌های لایروبی و افزایش عمق حوضچه جهت رونق دوباره تجارت مردم و توسعه صنایع دریامحور در حال آماده سازی است.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه سواحل مکران تا کنون بالغ بر 170میلیارد تومان هزینه کرده است افزود: در آینده‌ای نزدیک با راه اندازی خط مسافری بندرعباس ، جاسک به عمان و بالعکس رونق ویژه ای در این بخش ایجاد می شود.

محسنی سرمایه‌گذاری در بنادر شرق استان برای صادرات مواد معدنی، مصالح ساختمانی خبرداد و تاکید کرد: بنادر هرمزگان به ویژه بندر استراتژیک و چند منظوره جاسک نقش بسیار موثری در توسعه سواحل مکران ایفا می‌کند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر  افزود: استفاده از ظرفیت‌های گردشگری سواحل مکران را نیز با آموزش بومیان و قایقداران منطقه به ویژه درخور آذینی شهرستان سیریک و آماده‌سازی بستر صنعت گردشگری در این مناطق برای تعطیلات نوروز امسال در دستور کار قرارداده‌ایم.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان