منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۱
شناسه خبر: 236859
گروه :خبر
download (1)

سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره هرمز با اشاره به اینکه سرمایه گذاری بر روی مسائل فرهنگی امری ضروری است ،گفت: تعامل بیشتر مسولان با مقوله فرهنگ و توجه خاص به سیستم آموزش و پرورش به عنوان مراکز آموزشی و تاثیرگذار باتوجه به نقش الگویی آنها درجامعه باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، مهدی سلامتی ، سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره هرمز در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده به مناسبت روز فرهنگ عمومی اظهار کرد : فرهنگ یک امر اجتماعی و روحی است که در رفتار، نگرش برخوردها وسایر شئون افراد جامعه متجلی می شود و همچنین مجموعه ای از ارزش ها عقایدها باورها وشیوه زندگی گروهی انسانها دریک جامعه  و عرصه هایی ازفرهنگ که عموم جنبه ای زندگی مردم راتحت تاثیر قرار می دهد.

 

وی به نقش آموزش در ارتقای سطح فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود : نقش کلیدی آموزش درارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه برکسی پوشیده نیست و با توجه به مسئله تعلیم وتربیت به عنوان امری فراتر از علم آموزی و آموزش ارتقاء سطح زندگی افراد جامعه باتکیه بر آموزه های دینی اسلامی قابل تاکید واز اهمیت خاصی برخودار است.

 

سلامتی بیان داشت : توده مردم باغریزه فطری خویش، اهل علم را ارج می نهند و برای تحصیل کنندگان و دانشمندان منزلت خاصی قائلند و یک دانش آموز یادانشجو بیش از آنکه علمی را از استاد اخذ کند و پیش ازآنکه تحقیق نظری را از معلم اقتباس کند، خلق و خوی ومنش وفرهنگ اورا می پذیرد.

 

سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره هرمز  با اشاره به نقش رسانه های گروهی در فرهنگ سازی عمومی ، خاطر نشان کرد :امروزه مطبوعات، صداوسیما و برنامه های مختلف ارتباط جمعی از جمله اینترنت و فضای مجازی بدون درنظرگرفتن مرزهای جغرافیایی برفرهنگ جامعه بسیار تاثیرگذارند ومی توانند فرهنگ یک جامعه را دستخوش تغییر ودگرگونی سازند.

 

وی اضافه کرد : با توجه به رشد روز افزون ابزار ارتباط جمعی و رویکرد استفاده گسترده افراد جامعه از آن باید سیاست های ثبات، قوام وتحکیم خانواده وآموزش مسائل فرهنگی در فضای مجازی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و در انتقال صحیح آموزه های دینی تلاش مضاعف نمود.

 

سلامتی تقویت فرهنگ عمومی نیازمند نا بهنجاری های اجتماعی دانست و عنوان کرد: پوشش  و نحوه برخوردها و تکلم افراد جامعه با یکدیگر باید مورد توجه قرار گیرد و چاره اندیشی شود.

 

سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره هرمز با بیان اینکه  سرمایه گذاری بر روی مسائل فرهنگی را امری ضروری است بیان داشت :  تعامل بیشتر مسولان با مقوله فرهنگ و  استقرار سیستم آموزشی قدرتمند و توجه خاص به سیستم آموزش و پرورش به عنوان مراکز آموزشی و تاثیرگذار باتوجه به نقش الگویی آنها درجامعه باشد.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان