منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
شناسه خبر: 217165
گروه :خبر
IMG_1801

امام جمعه شهرستان میناب در حاشیه برگزاری همایش نجات میناب افزود: سرمایه و سندمالکیت میناب غارت شده است و میناب میدانی برای آزمون و خطا نیست و باید به آنها نگاه ویژه داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از   میناب جنوب ، حجت الاسلام و المسلمین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب در دومین همایش نجات میناب با بیان اینکه این همایش نه یک سیمینار و نه یک همایش است گفت: این یک مراسم ختمی است که برای هزاران نخل خشک شده و انبه های از بین رفته گرفته شده است.

 

وی از بین رفتن نخلها و خشک شدن باغات را دردهای مضاعفی بر کشاورزان شهرستان میناب عنوان نمود و بیان کرد: همه هستی و سند موجودیت میناب را گرفتند و هیچ چیز دیگری جز درد مضاعف نصیبش نشد.

 

امام جمعه میناب گفت: اگر در دنیا خیلی از اکوسیستم ها ومراتع از بین رفته است اما از طرفی اشتغال به بهترین شکل ممکن جای بحران را گرفته است اما سرمایه و سندمالکیت میناب را به غارت برده و این شهرستان را مسکین جلوه داده اند.

 

وی کشاورزان را مصداق آیه ” او مسکینا ذا متربه ” عنوان کرد و گفت: با گرفتن آب از کشاورزان به بهای سرسبز بودن مرکز استان کشاورزان ما را در بحران بی آبی قرارداند و بر کشاورزان ما خندیدند.

 

امام جمعه شهرستان میناب اظهار کرد: ” قلعه هزاره میناب ” که یک هویت و سند مالکیت برای مردم میناب محسوب می شود در کمترین توجه مسئولین نسبت به سایر شهرهای استان در معرض نابودی قرار دارد.

 

معتمدی فر خطاب به مدیر آب منطقه ای استان هرمزگان گفت: میناب میدانی برای آزمون خطا نیست بلکه باید مانند یک ارژانسی به میناب نگاه شود.

 

امام جمعه شهرستان میناب افزود: با برداشت بی رویه آب از سفره های زیر زمینی شهرستان میناب به بهای فضای سبز بندرعباس مردم میناب را تشنه و در یک شرایط بحرانی قرار داده اند.

 

وی در پایان گفت: اقدام فوری جهت قطع کامل برداشت آب از میناب با تاسیس آبشیرینکن در کنار دریا انجام گیرد.

 

 

انتهای پیام/س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی