منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 322788
گروه :خبر
270010_PhotoA
 

در همایش پیشکسوتان عملیات بیت‌المقدس

سرلشگر صفوی: دشمن درصدد نفوذ به مراکز تصمیم‌ساز است

مشاور ارشد نظامی مقام معظم رهبری گفت: دشمن می‌خواهد هرچه بیشتر نفوذ خود را به مراکز تصمیم‌ساز افزایش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان، سرلشکر رحیم صفوی در همایش پیشکسوتان عملیات بیت‌المقدس اظهار کرد: این عملیات چهارمین عملیاتی بود که در ظرف 9 ماه طرح‌ریزی شد و چهار عملیات دیگر، عملیات شکست حصر آبادان، طریق‌القدس بستان، فتح المبین و الی بیت‌المقدس بودند که منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

وی در ادامه افزود: برخی تصور می‌کنند که این عملیات را بدون طرح‌ریزی انجام می‌دادیم در حالی‌ که نمی‌دانند بعد از شکست حصر آبادان 10 عملیات طرح‌ریزی کردیم عملیاتی با راهبرد، تاکتیک و تفکر برتر همراه با غافلگیری در زمان و زمین.

مشاور ارشد نظامی مقام معظم رهبری در تشریح غافلگیری در زمان و زمین گفت: غافلگیری در زمان یعنی بعد از یک ماه از شکست حصر آبادان عملیات بیت‌المقدس را انجام دادیم درحالی‌که دشمن فکر می‌کرد که حداقل به سه ماه زمان برای عملیات بعدی احتیاج داریم و غافلگیری در زمین یعنی صحنه نبرد را ما انتخاب می‌کردیم و آنجایی که دشمن برایش جنگیدن مشکل بود با او می‌جنگیدیم.

وی رموز پیروزی در این عملیات را وحدت یگان‌های سپاه، ارتش جهاد و مردم محور بودن جنگ دانست و گفت: نه‌تنها بسیج بلکه پشتیبانی جنگ هم مردمی بود.

سردار رحیم صفوی با ناچیز دانستن قدرت ایمان و معنویت در مقابل مادیات افزود: این چه طور ممکن است رزمنده‌ای بعد از گذشتن از کارون 25 کیلومتر تا خرمشهر پیش برود این بدون توکل به خدا و توسل به اهل‌بیت اطهار امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در خرمشهر فقط 10 هزار اسیر گرفتیم و این معنایش این است که دشمن قصد تحویل شهر را نداشت و نمی‌خواست عقب‌نشینی کند.

مشاور مقام معظم رهبری تأکید کرد: هدف از هر جنگی تحمیل اراده  به یک کشور است و دشمنان ما بعد از 8 سال جنگ تحمیلی و دو جنگی که در عراق و افغانستان تجربه کردند به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان با جنگ سخت اراده خود را به ملت تحمیل کنند و به دنبال راه‌هایی دیگری هستند.

وی در بیان خاطره‌ای از خود در آغاز انقلاب گفت: زمانی در شاهین‌شهر اصفهان 15 هزار آمریکایی زندگی می‌کردند و هنگامی‌که آن‌ها را بیرون می‌کردیم یکی از آن‌ها به من گفت به‌زودی برخواهیم گشت.

سردار رحیم صفوی با بیان اینکه دشمنان اسلام سناریوهایی را برای تسلیم ما طرح‌ریزی کرده‌اند، گفت: این سناریوها در  قالب چهار محور تحریم، قدرت نرم و هوشمند، نفوذ و تغییر اولویت برای کشور هستند.

وی افزود: بعد از روی کار آمدن اوباما تحریم‌های کارشناسی شده و حقوقی دقیقی بر کشور تحمل شد تحریم سوخت، تحریم بانک مرکزی تحریم، قطعاتی صنعتی که سبب شد سرمایه عظیم کشور ما در کشورهای مختلف دنیا مسدود بماند و این تحریم‌ها هنوز هم ادامه دارد.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح دومین محور از طرح دشمن تحمیل اراده خود خاطرنشان کرد: قدرت نرم یعنی تاثیرگزاری روی باورها و تفکرات طرف مقابل به‌طوری‌که هرچه دشمن می‌خواهد او انجام دهد یعنی تغییر در تفکر مردم و مسؤولان در جهت خواست دشمن.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد از جمعیت کشور ما زیر 30 سال هستند تصریح کرد: این‌ها نه پیروزی انقلاب نه جنگ و نه درگیری‌های این کشور را دیده‌اند و باید ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس به آنها منتقل شود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: 37 سال از عمر این انقلاب می‌گذرد و اگر مسئولان به‌جای حل مشکلات اقتصادی اولویت خود را سیاست خارجی قرار دهند دچار خسران خواهیم شد.

وی تأکید کرد: یکی دیگر از ترفندهای دشمن نفوذ است آن‌ها می‌خواهند در دستگاه‌های مختلف نفوذ کنند و می‌خواهند هرچه بیشتر نفوذ خود را به مراکز تصمیم‌ساز افزایش دهد.

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: جنگ به شیوه گذشته از کشور ما دور شده و نگاه دشمن به داخل کشور و تغییر در داخل است؛ باید اقتدار درون‌زا داشته باشیم و تا می‌توانیم در داخل قدرت خود را افزایش دهیم چه از لحاظ اقتصاد و چه ازلحاظ فرهنگ و ایمان مردم باید از ظرفیت‌های کشور در داخل استفاده کرد.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) نیز در این همایش گفت: سوم خرداد به تعبیر مقام معظم رهبری یک پیروزی ملی -میهنی است اما برای استان اصفهان یک حالت ویژه و استثنایی دارد.

سردار غلامرضا سلیمانی افزود: وقتی به صحنه عملیات بیت‌المقدس و نقش یگان‌های استان در آن نگاه می‌کنیم یگان‌های استان مانند لشکر 14 امام حسین (ع)، لشکر 8 نجف، یگان‌های هوانیروز استان و برادران جهاد استان، می‌فهمیم که اصفهان در خلق این افتخار بزرگ نقش بسیار مهمی را ایفا کرده است.

وی با اشاره به بیان امام(ره) که فرمودند «فتح خرمشهر فتح خاک نیست فتح ارزش‌هاست» گفت: امروز نیازمند آن هستیم که در مواجه با دشمنان جنایتکار و حل مشکلات کشور به این ارزش‌های والای اسلامی انسانی تمسک بجوییم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است