منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
شناسه خبر: 179473
گروه :خبر
SDC11320

سرقت‌های پیاپی سیم ‌های تلفن در شهر بندرلنگه، خسارتهای میلیونی به تاسیسات مخابراتی وارد کرده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز، در دنیای امروز انسانها به طرز عجیبی وابسته فناوری و امکانات ماشینی – دیجیتالی شده اند که تقریبا زندگی بدون آن غیرممکن می شود، در کشور ما نیز به فراخور نیاز و امکان دسترسی، این فناوریها وارد زندگی انسانها شده بطوریکه جای خالی برخی از آنها حتی برای چندین ساعت، کارهای روزانه و برنامه ریزیها را بر هم می زند.

فناوری تلفن (ثابت و همراه) یکی از امکاناتی است که از سالهای دور وارد ایران شد و امروز به عنوان یک امکان ضروری در زندگی ما نقش ایفا می کند، البته در این میان با گسترش تلفن همراه، نقش تلفن ثابت روز به روز کمرنگ می شود اما هنوز نیز به عنوان یکی از ضروریات زندگی در هر خانه ای موجود بوده و همچنان ابهت گذشته خود را حفظ کرده است بطوریکه حتی قطع چندین ساعته آن ما را با مشکل مواجه می کند.

این در حالیست که پدیده “کابل دزدی” سالانه چندین میلیارد تومان به مخابرات ضرر می زند و به گفته برخی کارشناسان تغییر قیمت مس در بازار به صورت مستقیم شبکه مخابرات را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب افزایش سرقت کابل های مسی می شود.

سرقت کابلهای تلفن سوژه ای تکراری است که هراز چندگاهی تیتر رسانه ها شده و خبر از قطعی های مکرر تلفن می دهد.

سرقت کابل های تلفن در شهرستان بندرلنگه تبدیل به معضلی در سطح این شهرستان شده است. گر چه این سرقتها در همه شهرهای کشور وجود دارد و خسارت های میلیاردی را به این سازمانها و شرکت ها وارد می کند.

با افزایش سرقت سیم های تلفن در شهرهای مختلف استان به خصوص بندرلنگه ارائه خدمات و رفع قطعی ها به یک معضل برای مخابرات تبدیل شده است.

شرکت مخابرات استان و شهرستان یکی از متولیان امر هستند که در راستای سرقت کابل متضرر شده اند اما در سوی دیگر هم مشترک خواهان ارائه خدمات مناسب تلفن ثابت می باشند.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد