منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۵۶
شناسه خبر: 350882
گروه :خبر
IMG_4995_8427

معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشمارس نفوس و مسکن رودان گفت:سرشماری نفوس و مسکن کامل ترین و موثرترین شیوه جمع آوری اطلاعات برای برنامه ریزی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز،کورش نیک طبع معاون فرماندار رودان در نشست خبری با اشاره به سرشمارس نفوس و مسکن سال ۹۵، اظهار کرد: سرشماری کامل ترین و موثرترین شیوه جمع آوری اطلاعات برای برنامه ریزی کشور است و در واقع تمامی کسانی که در کشور زندگی می کنند مورد شمارش قرار می گیرند.

وی افزود: نیاز روز افزون دستگاههای برنامه ریز کشور به آمار و اطلاعات است و سابقه فعالیت رسمی درزمینه جمع آوری آمار جمعیتی به سال ۱۲۹۷ برمی گردد و مرکز آمار ایران نیز از سال ۱۳۵۲ ،رسما به عنوان یک نهاد حاکمیتی و مرجع نهایی مسئول آمارهای رسمی کشور را ارائه می دهد.

معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشمارس نفوس و مسکن شهرستان رودان ادامه داد: از ویژگی های مهم سرشماری سال ۹۵ این است که برای نخستین بار در تاریخ سرشماری ایران بجای پرسش نامه های کاغذی امکان مشارکت هموطنان در سرشماری از طریق اینترنت و جمع آوری اطلاعات با ابزار الکترونیکی (تبلت) فراهم شده است و این کار از سه مهر ماه ثبت اطلاعات بصورت اینترنتی آغاز می شود.

نیک طبع تصریح کرد:در این روش سرپرست خانوار با مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir مرکز آمار ایران با وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار به عنوان رمز ورود به پرسشنامه دسترسی یافته و اطلاعات خانوار خود را ثبت می شود و پس از تکمیل پرسشنامه کد آماری از طریق رایانه و سیستم پیامکی در اختیار سرپرست قرار می گیرد.

معاون فرماندار رودان اضافه کرد:مدارکی که در ثبت نام اینترنتی باید به ثبت برسد شامل؛ قبض تلفن همراه یا ثابت که کد پستی ۱۰ رقمی در آن درج شود وثبت مشخصات کارت ملی تمامی اعضاء خانوار می شود و در صورتیکه خانوار در محل حضور نداشتند مامورین سرشماری کارتی را تحت عنوان (کارت اطلاعات خانوار غایب) در محل دید آنها قرار می دهند.

معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشماری نفوس و مسکن رودان، گفت: در این کارت راهنمایی هایی لازم ارائه شده و یک کدپستی ۱۲ رقمی تحت عنوان کد غایب ارائه می شود که خانوار می توانند با استفاده از آن کد اقدام به ثبت نام اینترنتی خانوار کند و در صورت دسرسی نداشتن به اینترنت با شماره درج شده مامور تماس گرفته و با مراجعه وی اطلاعات خود را ارائه دهند.

وی افزود: از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان نیز سرشماری بصورت مصاحبه حضوری و با مصاحبه با یکی از اعضاء خانواده اطلاعات جمع آوری و درتبلت های مامورین ذخیره می شود و افرادی که قبلا از طریق اینترنت ثبت نام کرده اند فقط باید کد آماری خود را در اختیار مامور قرار دهند.

نیک طبع تأکید کرد: سرشماری نفوس و مسکن با لحاظ شناخت جمعت شهری و روستایی، تدوین برنامه توسعه شهری و عمران روستایی، شناخت جمعیت در حال تحصیل ، شناخت جمعیت فعال،تعیین اندازه جمعیت جوان و سالمند، شناخت تفاوت های اجتماعی زنان و مردان و شناخت وضعیت مسکن از جهت کیفیت، ایمنی و رفاه را بسیار مهم دانست.

معاون فرماندار رودان خاطرنشان کرد: شهرستان رودان آمادگی لازم را برای اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ را دارد و هماهنگی با مجموعه مخابرات به جهت برقراری شبکه های ارتباطی،مخابراتی و اینترنتی صورت پذیرفته و با برگزاری جلسات ویژه با مدیران و کارکنان ادارات ،دهیاران، شوراها در سطح روستاهها بر مشارکت حداکثری و بخصوص از طریق اینترنتی تاکید می شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر