منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۷:۳۸
شناسه خبر: 342353
گروه :خبر
پاساژ بندرعباس- جوانان- رفتارنیوز

نوجوانان این روزها ب دنبال راهی برای پر کردن اوقات فراغتشان در تابستان هستند و گزینه های روی میز در بندرعباس، اندک اند و ناچیز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  سیده منا شریعتی فعال فرهنگی هرمزگان گفتگو با خبرنگار رفتار نیوز، با بیان اینکه نوجوانان این روزها به دنبال راهی برای پر کردن اوقات فراغتشان در تابستان هستند و گزینه های روی میز در بندرعباس، اندک اند و ناچیز است، گفت: شهر بندر عباس به لحاظ موقعییت جغرافیایی و شدت فراوان گرما و رطوبت، برنامه های متفاوتی را در زمینه های فرهنگ، ورزش، هنر و… را طلب میکند. امری که ظاهرا در طی این سالها مسئولین همچنان از آن غافل هستند.
فعال فرهنگی اظهار داشت: کمبود فضاهای مناسب آموزشی و فرهنگی برای اوقات فراغت نوجوانان بندرعباسی، عدم بسترسازی مناسب فرهنگی و نداشتن برنامه ای جامع و کامل برای این روزهای قشر نوجوان، باعث شده که مسئولین ذی ربط در این حوزه و متولیان فرهنگی بندرعباس نمره قابل قبولی را از سوی مردم وجامعه کسب نکنند.
شریعتی در خصوص به هدر رفتن عمر گرانمایه جوانان و نوجوانان بیان کرد: پاساژگردیهای روزانه ای که بعضا بیهوده و صرفا برای گذران اوقات در فضایی بس خنک و به دور از گرمای شدید و رطوبت بالای این روزهای بندرعباس صورت میگیرد و نتیجه ای جز به حدر رفتن وقت و عمر گرانمایه یشان ندارد، داستان غم انگیزتر میشود وقتی ک این پاساژگردیهای کاملا هدفمند تکراری شده و پای کافه ها به میان می آید.
وی با اشاره خسارت جبران ناپذیر به بدنه فرهنگی گفت: بنظر میرسد اگر مسئولین به سناریوی تکراری نظارت از راه دور ادامه دهند، در آینده ای نه چندان بعید شاهد خسارات جبران ناپذیری به بدنه فرهنگی و ارزشی جامعه علی الخصوص قشر نوجوانان شهر هستیم.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است