منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۲۴
شناسه خبر: 177906
گروه :خبر
81227161-5805574

با گذشت نزدیک به 3 ماه از افتتاح سالن ورزشی شهدای بشاگرد هنوز جوانان شهرستان برای ورزش کردن در این سالن بی تابی می کنند و بازی کردن در این سالن ورزشی به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، در تاریخ 21 بهمن ماه سال 1393 دومین سالن ورزشی در مرکز شهرستان بشاگرد با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 700 میلیون ریال با حضور مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان هرمزگان و مسئولین شهرستان بشاگرد افتتاح شد و نور امیدی در دل جوانان ورزشکار شهرستان بشاگرد روشن شد. چرا که، امکانات ورزشی در شهرستان بشاگرد بسیار محدود است و با افتتاح این سالن ورزشی چند منظوره در مرکز شهرستان بشاگرد جوانان و نوجوانان بسیاری امیدوار شدند تا در این سالن ورزشی بتواند در رشته های مختلف ورزشی به ویژه فوتسال پیشرفت کنند.

در روز افتتاح این سالن چند منظوره رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بشاگرد در جمع خبرنگاران گفت: با احداث این سالن، مقداری از مشکل کمبود مکان ورزشی در مرکز شهرستان بشاگرد برطرف شده و سرانه ورزشی این شهرستان افزایش می‌ یابد.

اما با گذشت نزدیک به 3 ماه از افتتاح این سالن ورزشی هنوز جوانان شهرستان برای ورزش کردن در این سالن بی تابی می کنند و بازی کردن در این سالن ورزشی به یک آرزوی دست نیافتنی برای جوانان تبدیل شده است.

در ههمین رابطه ابراهیم صفری پور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سالن ورزشی چند منظوره شهدای شهرستان بشاگرد به خاطر نصب نکردن محافظ کولرها غیرقابل استفاده می باشد و ورزش کردن در این وضعیت در سالن خطر شکستن کولرهای گازی را دارد به همین دلیل هنوز نمی شود اجازه ورزش کردن در این سالن را داد.

صفری پور در ادامه اظهار کرد: بودجه نصب این حفاظ ها از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان هنوز به حساب ورزش و جوانان شهرستان واریز نشده است و به همین دلیل ما نتوانسته ایم سالن را کاملا آماده و در اختیار ورزشکاران بگذاریم.

ورزش شهرستان بشاگرد با مشکلات بسیار زیادی مواجه است که می‌ توان نداشتن امکانات، مکان مناسب و بی توجهی مسئولین به این امر را مهم‌ ترین مشکلات ورزش در این شهرستان عنوان کرد.

به همین خاطر این‌ بار به سراغ اماکن ورزشی رفته و پای درد دل ورزشکاران و جوانان در رشته ورزشی فوتسال نشستیم و آن‌ چه که در ادامه می‌خوانید؛ شرح مختصری از مشکلات این عزیزان است.

شهری بدون یک سالن ورزشی استاندارد فوتسال!

فوتسال پرطرفدارترین ورزش در شهرستان بشاگرد محسوب می شود. بشاگرد در این ورزش دارای استعدادها و پتانسیل‌های فراوانی است، اما متأسفانه با وجود این‌ که بیشترین طرفدار سالن‌ها از آن این رشته است حتی یک سالن ورزشی استاندارد در مرکز شهرستان وجود ندارد.

مدیران گذشته و حال عرصه ورزش در هرمزگان چه امکاناتی در اختیار جوانان علاقه‌ مند به این رشته قرار داده‌اند؟ این همان ضعف مدیریت در ادوار گذشته و حال حاضر است که با ضعف در  برنامه‌ ریزی  نتوانستند از ظرفیت‌های جوانان در این رشته استفاده کنند.

اگر مدیران ما با دیدگاه ورزشی و متفکرانه (نه نگاه سیاسی) به ورزش شهرستان و استان نگاه می کردند و اگر در مدیریت اقتدار و جدیت  به خرج می دادند؛ ما با وجود این همه ورزشکار جایگاه بهتری در کشور داشتیم.

گلایه‌های پیشکسوتان، جوانان و ورزشکاران ورزش فوتسال

مشکل کنونی این ورزش در شهرستان بشاگرد نبود فضا و امکانات کافی است.

نداشتن مکان مناسب برای تمرین موجب افت فوتسال در پراستعدادترین شهرستان استان شده است و این در حالی است که فوتسال ورزش اول بشاگرد به‌ شمار می آید.

پیشکسوتان و جوانان ورزشکار، هشدار می دهند که وضعیت ورزش بشاگرد به هیچ وجه مطلوب نیست و این هشدار برای به دست آوردن پست و مقام نیست و تنها از سر دلسوزی است. بنابراین باید به این وضعیت خاتمه داد و مسئولان باید آستین همت را بالا بزنند.

ورزشکاران از نداشتن سالن های ورزشی مناسب و وسایل ورزشی به شدت گلایه دارند و خواهان راه‌اندازی دومین سالن ورزشی مرکز شهرستان بشاگرد، شهر سردشت هستند.

در پی تهیه گزارش از کمبودهای سالن ورزشی در شهرستان برآمدیم که از طرف مسئولین ورزش و جوانان شهرستان اجازه ورود به این سالن برای ورزشکاران میسر نیست. بنا به گفته جوانان شهر سردشت این سالن تقریباً سه ماه است که به خاطر نبود حفاظ کولر بلا استفاده مانده است.

شهرستان بشاگرد دارای ظرفیت و استعدادهای فراوانی در رشته‌های مختلف ورزشی خصوصاً فوتسال است که مدیران ورزشی بشاگرد باید با نظارت و برنامه‌ ریزی اصولی راه پیشرفت و کسب عناوین مختلف قهرمانی و کسب مدال در مسابقات مختلف استانی، کشوری و حتی جهانی را هموار کنند.

مردم انتظار دارند این ورزش  رونق بیشتری بگیرد و مسئولان بایستی تمام همت خود را برای حضور در سطح اول فوتسال استان  و پیشرفت در سطح کشوری به‌ کار گیرند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود