منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
شناسه خبر: 367532
گروه :خبر
852557_548

یکی از معضلات شهری سردشت بشاگرد که بیش از همه خودنمایی می کند نبود سرویس بهداشتی عمومی در خیابان های اصلی و پرتردد این شهر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگرد نیوز، دسترسی آسان و سریع به امکانات و خدمات شهری یکی از ابتدائی ترین تقاضای شهروندان می تواند باشد، اما فراهم نبودن زیر ساخت ها در شهر سردشت بشاگرد، دسترسی به امکانات شهری را با مشکل مواجه کرده  که کمبود یا بهتر است بگوییم نبود سرویس بهداشتی عمومی در سطح شهر سردشت، معضلات و مشکلاتی ناشی از آن برای همشهریان نمونه ای از این آمار است.

شاید در تصور خیلی‌ها سرویس بهداشتی موضوعی پیش پا افتاده است و از اهمیت چندانی برخوردار نباشد، اما شاید برای شما اتفاق افتاده باشد، گاهی چند ساعتی را برای انجام کار در بیرون از منزل بسر می برید و در این فواصل باید از سرویس بهداشتی استفاده کنید؛ در آن زمان کجا باید رفت؟ باید مثل مرغ سرکنده بال بال زد و شاید هم نشانی از یک دستشویی عمومی بیابید!

کمبود سرویس‌های بهداشتی عمومی در سطح شهر موجب می شود که شما برای پاسخگویی به این نیاز اغلب چاره‌ای جز تحمل تا رسیدن به منزل نداشته باشید.

مناسب سازی محیط و مبلمان شهری در هر شهری نیاز است، نبود سرویس بهداشتی عمومی در شهر از معضلات یک شهر محسوب می شود.

حال تحمل این وضعیت را برای بیماران، سالمندان و کودکان و حتی برای گردشگران، مردم روستاهای اطراف، رانندگان مسافرکش و… که تقریبا بیشتر ساعات روز را در حین انجام وظیفه در سطح شهر هستند، درنظر بگیرید نبود سرویس بهداشتی چه به روز این افراد می آورد.

کمبود سرویس بهداشتی فقط اختصاص به داخل شهر ندارد، چراکه مسافران داخلی و گردشگران نیز وقتی وارد شهر می شوند با این معضل دست به گریبانند.

شاید یکی از معضلات شهری سردشت که بیش از همه خودنمایی می کند نبود سرویس بهداشتی عمومی در خیابان های اصلی و پرتردد شهر است.

گاهی مردم از سرویس بهداشتی مسجد امام علی (ع) سردشت که در مرکز شهر است استفاده می کنند اما آن هم در زمانهای نماز باز می باشد.

شاید ساخت سرویس بهداشتی عمومی در نقاط پرتردد بتواند به سلامت و بهداشت مردم کمک کند.

شاید در میان ده‌ها مشکل و معضل شهری کمبود سرویس بهداشتی آنچنان که باید از نظر مسئولان شهری مهم به نظر نرسد، اما واقعیت این است که موضوع سرویس‌های بهداشتی همواره مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته است. آن هم درست در شرایطی که این موضوع ارتباط تنگاتنگ و مستقیمی با سلامت و بهداشت عمومی شهروندان یک شهر دارد.

زمانی‌که در یک شهر، بهداشت عمومی به‌ واسطه نبود خدمات رفاهی ضروری نظیر سرویس‌های بهداشتی، با مسئله و چالش روبه‌رو می‌‌شود، آسیب‌هایی گریبان گیر جامعه خواهد شد که درصورت تداوم، تأثیرات نامطلوبی برجا می‌گذارد.

به‌ نظر می‌رسد به ‌رغم اهمیت، ضرورت و تأکید فراوان برخورداری از محیط‌های سالم و بهداشتی به‌عنوان توالت‌های عمومی در سردشت بشاگرد، هنوز به این نیاز اساسی، آنطور که باید توجه نشده و همواره از پرداختن به چنین نیازی، اجتناب می شود اما انتظار می رود با توجه به اهمیت این موضوع و تاثیر آن در سلامت افراد جامعه بیش از گذشته به آن پرداخته شود.

امیدواریم مسئولین محترم شورای اسلامی و شهردار شهر سردشت بشاگرد در راستای رفع این مشکل و معضل مهم شهر نیز اهتمام ویژه داشته باشند. چراکه نبود سرویس‌های بهداشتی عمومی به عنوان یک معضل مهم ارتباط مستقیمی با سلامت بهداشت شهروندان سردشت دارد.

 

انتهای پیام/ م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است