منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
شناسه خبر: 214401
گروه :خبر
bd4185aa-d10c-4ea1-908a-2271231ca677

پیشرفت و گسترش شبکه های فضای مجازی منجر به ارتباطاتی در پشت درهای بسته شده است که جوانان را به سوی دنیای خیالی سوق داده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، به منظور بررسی علل و آشنایی با تبعات منفی استفاده گسترده مردم جامعه از فضای مجازی سری به صفحات شبکه های فضای مجازی زدیم که چیزی که بیشتر ازهمه به چشم می آمد فروش غیرت ، رد و بدل کردن اطلاعات شخصی و سردگمی جوانان در این قفس های بسته بود .

 

 

رشد‌ سریع وسایل ارتباطی و فن‌ آوری باعث تغییرات مهمی د‌ر سبک زند‌گی عموم افراد‌ جامعه شد‌ه که حاصل این پیشرفت گوشه گیری ، سردرگمی جوانان و باعث فراهم شدن زمینه ای برای افرادی سودجو که می خواهد از این آب گلالود ماهی بگیرند شده است .

 

 

یکی از این نگرانی‌ها که باید چاره ای برای آن پیدا کرد اثرگذاری اینترنت، به ویژه فضاهایی نظیر شبکه‌های اجتماعی بر رفتار افراد جامعه و از بین بردن قبح و حدود روابط ها است که اگر سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید به عمق این نگرانی پی می‌ برید .

 

 

در اختیار قرار گذاشتن موبایل و تبلت هایی با برنامه های بالا در دست نوجوانان و جوانان و عدم فرهنگ سازی صحیح قشر جوان را به سمت برده است که به این باور رسید اند که می توانند در فضای مجاز تمامی نیاز های خود را تامین کنند و دیده شده است که خیلی از جوانان با وارد شدن به این فضا معضلات اجتماعی را به وجود آورده اند .

 

 

این برنامه ها که درایران نظارتی برآنها نمی شود منجر شده است که افرادی سودجو در این شبکه ها دست به کارهایی برنند که به دور از شعنیت نام جمهوری اسلامی ایران است که فروش فیلم های مبتذل ، خود فروشی ، فحاشی ، باج گیری ، گمراه کردن جوانان و پخش شدن حریم شخصی افراد از جمله جرم هایی است که روزانه در صفحات شبکه های اجتماعی به دور از هرگونه نظارتی در حال صورت گرفتن است .

 

 

سوال اینجاست ” چرا د‌ولتمرد‌ان و نهاد‌های مرتبط خود را خواب زمستانه فرو برده اند‌ تا د‌ر برابر این ناهنجاری های اجتماعی بایستند وسرمایه‌های این مرز و بوم را از دنیای مجازی نجات دهند ؟

 

 

فروپاشی نظام‌های اخلاقی در جامعه‌ با ورود اینترنت و گسترش لحظه ‌ای کاربران اینترنتی بدون فراهم آمدن زیرساخت‌های فرهنگی لازم به مثابه‌ ی شمارش معکوس بمبی در میان ارزش‌ها، باورها و هنجارهای ملی‌مذهبی و در یک کلمه سبک زندگی ای هست که دشمن هدف دارد سبک زندگی اسلامی مردم جمهوری اسلامی ایران را به سبک غرب سوق دهد .

 

 

ورود نوجوانانی که هنوز درک صحیحی از این برنامه ها ندارند یکی دیگر از نگرانی هایی از که والدین با توجه بیشتری به این مسئله داشته باشند به طورمثال نوجوانان با ورود به گروه ها در شبکه های اجتماعی مانند لاین ، وایبر و بی تالک در مجموعه هایی قرارمی گیرند که با ارسال مطالب ، عکس و فیلم های ناسالام زمینه ای برای تردید در زندگی اسلامی برای آنها فراهم می شود .

 

 

اینستاگرام یکی از شبکه هایی است که مختص برای از بین بردن عفت و حجاب از سوی دشمن طراحی شده است که جوانان را با این سلاح ایجاب به نمایش گذاشتن عکس های شخصی خود کرده است و می توان گفت دامی از سوی دشمن برای نابودی حیا در دختران و پسرانی است که خود را غرق در دنیای مجازی کرده اند .

 

 

هرچند این رویکرد نسبت به حجاب و زن مسلمان تاکنون نتوانسته در میان بانوان محجبه که اعتقاد راسخ به مبانی دین مبین اسلام دارند جایی برای خود باز کند اما هستند دخترانی که با تبلیغات این رسانه ها جذب این کمپین‌های انحرافی شده و تصاویر شخصی خود با به راحتی درشبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و به نمایش می‌ گذارند .

 

 

انتهای پیام /س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است