منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹
شناسه خبر: 240007
گروه :خبر
13940819000887_PhotoA

سردبیر روزنامه دانمارکی که مسئول انتشار کاریکاتور موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) بود، استعفا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ویراستار نشریه دانمارکی که اقدامش در انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) منجر به بروز تنش‌ها و اعتراضات فراوانی در جهان اسلام شد، از کار خود کناره گیری کرد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر اعلام کرد، «فلمینگ رُز»، خبرنگار روزنامه «یولاندز پوستن»، درصدد است تا به عنوان نویسنده و مفسر سیاسی ادامه فعالیت داشته باشد.

بنا بر این گزارش، حدود یک دهه پیش، انتشار کاریکاتورهای جنجالی از پیامبر اسلام (ص) موجب بروز اعتراضات گسترده در بسیاری از کشورهای اسلامی گردید.

این رونامه نگار دانمارکی می‌گوید: «می‌خواهم زمان بیشتری را صرف نوشتن کتاب و مشارکت در امور اجتماعی دانمارک و نیز خارج از مرزها داشته باشم. این گسترگیِ فرهنگی در اروپا آزادی را در تنگنا قرار داده است. این مسئلۀ مهمی است، چرا که تعیین کننده آینده و سرنوشت اروپا است.»

«رُز» در سال 2005، هنگامی که 12 کاریکاتور هجو و طنزآمیز از پیامبر اسلام (ص) در این نشریه منتشر شد، سردبیر فرهنگی نشریه دست‌راستی «یولاندز پستن» بود. کاریکاتورهایی که منجر به اعتراضات مرگبار در برخی از کشورهای مسلمان شد.

علاوه بر این، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو»، در سال 2006 اقدام به چاپ کاریکاتورهای موهن کرده بود.

«رُز» 57 ساله، به دلیل ترس از تهدیداتی که علیه وی مطرح شده، هم اکنون تحت حمایت پلیس زندگی می‌کند.

تصمیم روزنامه دانمارکی برای انتشار کاریکاتورهای موهن در سال 2005 بحث‌برانگیز بود و بسیاری از خبرنگاران نشریه به مخالفت با نشر آنها پرداختند.

اهانت غرب به مقدسات اسلام و مسلمانان به حدی است که در ماه مارس، انجمن خبرنگاران، تحت عنوان «شجاعت برای ایفای نقشی پررنگ و محوری برای گسترش آزادی بیان»، جایزه‌ای را به نشریه مذکور اهدا کرد.

«رُز»، سردبیر نشریۀ دانمارکی، پیش از این دو کتاب در خصوص آزادی بیان در جهان چندفرهنگی، نوشته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی