منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر: 294393
گروه :خبر
680838
 

جزئیاتی تازه از ماجرای دستگیری سربازان آمریکایی در خلیج فارس؛

سردار رزمجو:بیش از ۱۳هزار صفحه اطلاعات از آمریکایی ها به دست آورده ایم

سردار رزمجو با بیان اینکه بیش از 13هزار صفحه کاغذ و اطلاعات از آمریکایی ها در جریان این دستگیری آنها در خلیج فارس به دست آوردیم گفت: این اطلاعات از تخلیه لپ تاپ، دستگاه جی پی اس و نقشه های آنان به دست آمده است و در عرصه های مختلف قابل استفاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در نشست خبری به شرایط امنیتی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: امروزه تاثیرگذاری نیروی دریایی سپاه در ابعاد مختلف خلیج فارس مورد توجه جهانیان قرار گرفته است و این نیروی دریایی مدلی جدیدی از اقتدار در خلیج فارس در مقابل بیگانگان را به نمایش گذاشته است.

سردار علی رزمجو افزود: نیروی دریایی سپاه توانسته قدرت امپراطوری مسلح که هم دارای قدرت سیاسی و هم قدرت نظامی و اقتصادی در سطح بین المللی است را در هم شکند به طوری که بزرگترین قدرت ظاهری آمریکا از قدرت سپاه که نشأت گرفته دین و ایمان است به طور روزانه می هراسد.

وی اضافه کرد. امواج سپاه در پهنه خلیج فارس نظام های سلطه را به لرزه در آورده است، این قدرت، قدرت های جهانی استکبار را تحقیر کرده است و نمونه آن را در 22 دی ماه دیدیم که توقیف دو فروند قایق نظامی آمریکا با 10 سرنشین با داشتن تجهیزات نظامی متعدد و سامانه های ناوبری مدرن به زانو و ذلت کشیده می شوند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه این موفقیت را کار خدا و شهیدان دانست و با تقدیر از رهبر معظم انقلاب که دو مرحله نیروی دریایی سپاه را مورد تفقد قرار دادند اظهار داشت: بسیاری دیگر از افراد در کشور و استان پس از این اقدام ارزشمند همچون مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان، نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، ائمه جمعه، استاندار، خانواده شهدا و… این نیروی دریایی سپاه تقدیر کردند.

سردار رزمجو: بیش از 13هزار صفحه کاغذ و اطلاعات از آمریکایی ها به دست آوردیم

سردار رزمجو با بیان اینکه بیش از 13هزار صفحه کاغذ و اطلاعات از آمریکایی ها در جریان این دستگیری آنها در خلیج فارس به دست آوردیم اظهار داشت: این اطلاعات از تخلیه لپ تاپ، دستگاه جی پی اس و نقشه های آنان به دست آمده است و در عرصه های مختلف قابل استفاده است؛ همچنین با رصد صورت گرفته بیش از 550 صفحه در فضای مجازی این اتفاق بازتاب جهانی داشته است که قرار است آن را به کتاب تبدیل کنیم.

وی تاکید کرد: تمامی تجهیزات آمریکایی ها به آنها استرداد شده است و هیچ چیز دیگری به جز اطلاعات تخلیه شده دستگاه ها را اخذ نکردیم در حالی که بر اساس قوانین بین المللی می توانستیم این کار را انجام دهیم.

رزمجو شایعه های موجود بر حفظ دو عدد سیم کارت نظامیان آمریکایی را تکذیب کرد و بیان داشت: همه وسایل آماریکایی ها پس داده شده است و هرگونه اظهار نظری غیر از این کذب محض است.

آمریکایی ها تا کنون هیچ گونه درگیری با ما نداشته اند

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر بعد این اتفاق آیا مزاحمتی در خلیج فارس از سوی آمریکایی ها وجود داشته است گفت: آمریکایی ها تا کنون هیچ گونه درگیری با ما نداشته اند چراکه می دانند سپاه بر اساس رکن ایمان و تقوا عمل می کند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه سپاه در حال حاضر دارای انواع سامانه های دفاعی و تهاجمی است بیان داشت: با کارهای انجام شده در زمینه های مختلف همچون سامانه های دفاعی و ایستگاه های شنودی آمادگی عملیاتی بسیار مناسبی به لحاظ امنیتی در خلیج فارس وجود دارد و آمریکایی ها متوجه شده اند که کوچکترین اقدام آنان با پاسخ روبرو خواهد شد.

آغاز اعزام کاروان های راهیان نور دریایی به خارگ

وی با اشاره به موضوع اعزام کاروان های راهیان نور دریایی بیان داشت: امسال ششمین سالی است که میزبان کاروان راهیان نور دریایی هستیم و امروز اولین روز از اعزام این کاروان ها به جزیره خارگ است.

رزمجو با بیان اینکه سال گذشته از 15 استان زائر برای کاروان راهیان نور به استان بوشهر حضور داشتند گفت: امسال نیز با هماهنگی های صورت گرفته امادگی کامل برای میزبانی زائران را داریم.

وی از برپایی نمایشگاهی در جزیره خارگ خبر داد و گفت: این نمایشگاه متشکل از غرفه های مختلف که تداعی بخش حماسه های دفاع مقدس جهت بازدید زائران برپا شده است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه درباره نحوه اعزام زائران به کاروان های راهیان نور گفت: امسال کار ترابری زائران به خارگ با دو شناور انجام می شود همچنین دو شناور آنها را اسکورت خواهد کرد.

کمک یک میلیون ریالی مقام معظم رهبری به 150 خانوار مستمند

سردار رزمجو همچنین از اهدای هدیه از سوی مقام معظم رهبری به 150 خانواده مستند در استان خبر داد و گفت: مبلغ یک میلیون ریال به 150 خانواده مستمند در استان بوشهر از سوی مقام معظم رهبری به عنوان هدیه اهدا اخذ شد و اکنون در مرحله تقسیم آن قرار داریم.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه همچنین از با تقدیر از تلاش های اصحاب رسانه در انعکاس مطالب و وقایع اظهار داشت: شغل رسانه در به صورت مستقیم  غیر مستقیم در ارتقاء، تعلیم و تربیت اقشار مختلف بسیار موثر است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است