منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۴
شناسه خبر: 323950
گروه :خبر
13920224000339_PhotoA

طی حکم سردار دهقان، سردار علیرضا تمیزی به‌عنوان معاون هماهنگ‌کننده و امیر شعبانیان به‌عنوان رئیس بازرسی وزارت دفاع منصوب شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع در مراسم تودیع و معارفه رئیس بازرسی و هماهنگ‌کننده وزارت دفاع ‌با بیان اینکه تمام فکر و ذکر مسئولان باید خدمتگزاری به مردم باشد، اظهار داشت: وقتی این خدمت دشوار می‌شود که انسان فقط با یاد و رضایت خداوند قدم در عرصه خدمتگزاری بر می دارد.

سردار دهقان با بیان اینکه جبهه کفر خود را همواره حق می‌داند، تصریح کرد: دشمنان و استکبار جهانی دین الهی را نافی منافع خود می‌دانند و وقتی ما‌ را قبول خواهند کرد که به طور کامل از آنها تبعیت کنیم.‌

وزیر دفاع با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرمایند کفار و منافقان با مسلمین همیشه در جنگ خواهند بود تا آنان دست از دین خود بردارند، خاطرنشان کرد: خداوند در ادامه در قرآن تاکید مجدد می‌کند با کفار بجگنید و از دین خود دفاع کنید تا بر آنان پیروز شوید.

وی در همین راستا تاکید کرد: بنابراین جامعه اسلامی باید هیمنه، اقتدار، شجاعت و صلابت خود را به رخ دشمن بکشد تا آنان نتوانند به خواسته‌هایشان برسند.

دهقان زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت، توسعه توانمندی‌ها در تمام زمینه‌ها به‌ویژه  حوزه دفاعی و اقتدار ملی را از عوامل قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: ملت ایران اسلامی طی 36 سال گذشته نشان داده‌اند در مسیر آرمان‌های انقلاب حرکت می‌کنند و با رهبری‌های امام خمینی (ره ) و مقام معظم رهبری تاکنون عقب‌نشینی دشمن را به همراه داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دشمن همواره در صحنه حاضر  و تمام برنامه‌ها و حرکت‌های جمهوری اسلامی ایران را رصد می‌کند، گفت: دشمنان مدام بر روی نقاط قوت و ضعف ما برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند از کوچک‌ترین رخنه‌ای، هدف پلید خود را اجرایی و به مراکز مهم و تصمیم ساز جمهوری اسلامی ایران نفوذ کنند.

وزیر دفاع با هشدار به اینکه دشمنان به‌ویژه آمریکا  و عوامل و ازنابش دنبال این هستند تا به کشور نفوذ و عوامل قدرت ساز جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند، گفت: اما جمهوری اسلامی ایران و در رأس آن مقام معظم رهبری با هوشیاری طی 36 سال گذشته نگذاشته دشمنان به پیروزی برسند که نمونه بارز آن ایستادگی ملت ایران در برابر ابرقدرت‌ها در 8 سال جنگ تحمیلی است.

وی با بیان اینکه آمریکا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران روی چند نقطه اساسی متمرکز شده است، تصریح کرد: امروز  آمریکا اقتصاد ملی ایران را مورد هدف قرار داده‌اند تا با تضعیف آن نتوانیم به اقتدار ملی و دفاعی دست یابیم.

وی با بیان اینکه ملتی می‌تواند در بعد دفاعی باصلابت وارد شود که دارای اقتصادی قوی با قابلیت تأمین تمام نیازمندی‌های ملت باشد، خاطرنشان کرد: امروز جنگ اقتصادی بسیار مهم است چرا که دشمنان با اعمال تحریم‌های ظالمانه، ممانعت از ورود فناوری، جلوگیری از برقراری ارتباط ایران با سایر کشورها و … نمی‌خواهند ایران اسلامی به اقتصادی توانمند دست یابد.

دهقان راه انداختن جنگ روانی با ترویج اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی را از دیگر برنامه‌های دشمنان علیه ایران اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: امروز تمام کشورهای استکباری به سرکردگی عربستان و آمریکا  برای تأمین امنیت اسرائیل جنگ مذهبی را در منطقه به راه انداخته‌اند و متأسفانه یک سری از کشورهای نادان و وابسته منطقه با تأمین تجهیزات تروریست‌ها، از آنان حمایت می‌کنند.

وزیر دفاع از فضای مجازی به‌عنوان ابزار دیگر دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت: دشمنان از این فضا برای سست کردن اعتقاد مردم، القای یاس و نامیدی در بین مردم، گرفتن اعتماد، شوق و امید از جوانان و ترویج فحشا هستند تا بتوانند عزم و اراده را از ملت ایران بگیرند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در مسیر انقلاب تاکنون ثابت‌قدم و استوار بوده‌اند و هیچ کس نتوانسته جلوی عزم و اراده آنان را بگیرد، گفت: اما نظام سلطه و به‌ویژه امریکا در تلاش است تا چهره نورانی نظام اسلامی و مسئولان را مخدوش و به مراکز تصمیم ساز و مهم جمهوری اسلامی ایران نفوذ کنند تا مسیر ملت ایران را تغییر دهند.

دهقان قطب‌بندی و قطب سازی را از دیگر تلاش‌های دشمنان برای نفوذ به کشور دانست و افزود: اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی ایران همچون 36 سال گذشته استوار و پایدار بماند باید با بصیرت اقدامات پلید دشمن را تشخیص و در برابر آن موضع تهاجمی بگیریم و به دنیا بگوییم که علت تمام مشکلات بشری و جنگ‌های منطقه و کشتار مردم مظلوم و مسلمان  کسانی هستند که ژست حمایت از حقوق بشر به خود گرفته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز با تمام قدرت در مسیر خدمتگزاری و تأمین نیازمندی‌های نیروهای مسلح قرار گرفته است، گفت: امروز بحمدالله با تلاش و کوشش شبانه‌روزی متخصصین متعهد صنعت دفاعی با نیروهای مسلح در یک فضای تعاملی، تفاهمی و همکاری در حال حرکت و تقویت بنیه دفاعی هستیم.

در پایان این مراسم از زحمات و تلاش صادقانه امیر نصرالله عزتی معاون پیشین هماهنگ کننده وزارت دفاع به پاس بیش از سه دهه تلاش درنیروهای مسلح بویژه 8 سال دفاع مقدس و عرصه صنعت دفاعی تقدیر به عمل آمد و سردار علیرضا تمیزی به عنوان معاون جدید هماهنگ کننده وزارت دفاع منصوب شد.

همچنین امیر شعبانیان که پیش از این در مسئولیت معاون بازرسی نیروی زمینی ارتش فعالیت می کرد، با عنوان رئیس بازرسی وزارت دفاع معرفی شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است