منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۳
شناسه خبر: 217633
گروه :خبر
image369068

سمنان – مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری سمنان از وقوع ۱۳ زلزله طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان سرخه خبر داد و گفت: جنوب این شهرستان دارای یک گسل جوان و فعال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، احمد طاهری ضمن اشاره به وقوع ۱۳ زمین لرزه از عصر جمعه گذشته، تا ظهر شنبه در شهرستان سرخه، افزود: بزرگترین لرزه ثبت شده، ۳.۴ درجه در مقیاس ریشتر و متعلق به بامداد شنبه بوده است.

وی با توجه به اینکه نوع جنس خاک منطقه نرم و وقوع این زمین لرزه ها باعث شکستگی شدید نخواهد شد و خطرساز نیستند، گفت: خوشبختانه زمین لرزه های اخیر عمدتا در عمق بالای ۱۰کیلومتری سطح زمین و بسیار خفیف بودند که هیچ گونه آثار و خساراتی از این لرزه ها گزارش نشده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان سمنان همچنین با یادآوری اینکه جنوب شهرستان سرخه دارای یک گسل جوان و فعال است، افزود: این امر خودش باعث تخلیه انرژی زمین در منطقه می شود و جای نگرانی نیست.

طاهری با تاکید بر اینکه کلیه تحرکات منطقه رصد می شود و در صورت نیاز عکس العمل نشان خواهیم بود، افزود: این زمین لرزه ها تنها نگرانی برخی خانواده های سرخه ای را در پی داشته است واما خوشبختانه آسیبی به هیچ نقطه از این شهرستان وارد نشده است.

وی همچنین با اشاره به گسل های موجود در استان سمنان، بیان داشت: این استان در مجموع ۲۹ گسل فعال دارد که عمده زمین لرزه های رخ داده در استان ناشی از فعالیت این گسل ها است که از مهمترین آنها می توان به گسل طرود در شاهرود و گسل سمنان شهمیرزاد و گسل سرخه اشاره کرد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان سمنان همچنین با بیان اینکه استانهای تهران، سمنان و خراسان دارای یک گسل فعال مشترک هستند، گفت: این گسل به طول حدود ۷۰۰ کیلومتر از استان قزوین شروع و تا استان خراسان ادامه دارد.

طاهری در خاتمه کانون زلزله ۲۴ ساعت گذشته سرخه را خارج از حوزه مرکزی این شهرستان دانست و افزود: ستاد بحران استان سمنان آمادگی مقابله با هرگونه رخداد و حادثه طبیعی را دارد و جای هیچگونه نگرانی برای هم استانی های عزیز وجود ندارد.

حوادث طبیعی متعدد از جمله زلزله در سمنان، کلاته خیج، روستای ابر، وقوع سیل در تاش و مجن شاهرود، فولاد محله دامغان و شهمیرزاد مهدیشهر، ماه پرکاری را برای مدیریت بحران استان سمنان رقم زده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان