منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۳۶
شناسه خبر: 351234
گروه :خبر
%d8%ac%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c-%db%b1%db%b2%db%b9%db%b31

امام جمعه اهل سنت شهرکوشکنار با اشاره به اینکه سران آل سعود بی کفایتند گفت: فقدان لیاقت در دولت سعودی عامل اصلی فاجعه ناگوار منا بود وآنهاباید از مدیریت حج کنار روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازپارسیان خبر؛شیخ علی جمالی امام جمعه اهل سنت شهرکوشکنار اظهار کرد:اداره حج باید از آل سعود گرفته شود چرا که عربستان سال هاست خود را به دروغ خادم حرمین شریفین عنوان می کند در حالی که در عمل هیچ خدمتی از او به زائران و حرمین شریفین صورت نمی گیرد.

وی با تصریح بر ناتوانی دولت عربستان در مدیریت مناسک حج افزود:بی کفایتی و فقدان لیاقت در دولت سعودی عامل اصلی فاجعه ناگوار و دلخراش حجاج در منا است.

شیخ جمالی گفت:مسلمانان واقعی می توانند با برنامه ای منطقی هدایت مراسم حج را بر عهده گیرند و اجازه ندهندبه کرات،حجاج قربانی عدم مدیریت و کینه توزی دولت عربستان شوند.

امام جمعه اهل سنت شهرکوشکنار با اشاره به اینکه حادثه منا بسیار ناگوار و دلخراش بودتصریح کرد:این حادثه قلب تمامی مسلمانان اسلام و جهان را به درد آورد و عمق این فاجعه تاحدی بود که در طول تاریخ حج سابقه نداشت که این تعداد از حاجیان خانه خدا کشته شوند.

وی ادامه داد:کشتار هزاران زائر کشورهای اسلامی در منا تأسف بار است،اما متأسفانه بی‌تدبیری دولت آل سعود در امور حجاج سبب این رخ دادن این حادثه شده است.

شیخ جمالی با توصیه به کشورهای اسلامی تأکید کرد:کشورهای اسلامی باید اعتراض شدید خود را نسبت به این حادثه ناگوار و تاسف‌آفرین نشان دهند و باید پیش‌بینی تمامی مسائل را کنند تا امنیت حجاج خانه خدا به خطر نیفتد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است