منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۵
شناسه خبر: 329102
گروه :خبر
804057
 

پس از نابودی همه دستاوردها

سرانجام ظریف هم دلواپس شد!

سرانجام دکتر ظریف به این نتیجه رسید که آمریکا فقط در روی کاغذ تحریم ها را لغو کرده و دلواپس شد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بدعهدی آمریکایی ها، نکته ای است که بارها و بارها به کسانی که دلسوزان نظام را بی سواد می خواندند؛ تذکر داده شده بود.

مطالب و یادداشت های متعددی در این زمینه به نگارش درآمد، اما افسوس که گوش شنوایی در دولت وجود نداشت وتذکرات صدها نفر از دلسوزان کشور وحتی تذکرات رهبر معظم انقلاب نادیده گرفته شد.

دکتر ظرف در حالی به بدعهدی آمریکا پی برده که اعتماد بیجای دولت موجب از دست رفتن تمام دستاوردها و اهرم فشارهای ملی شد.

تصور کنید اگر به جای خروج 12 تن اورانیوم به یک باره از کشور در یک جدول زمان بندی این کار را انجام می دادیم؛ مثلا به ازای هر تن اورانیوم که به خارج از کشور فرستاده می شد؛ مطالبه 10میلیارد دلار از پول های خودمان را د اشتیم و اگر این پافشاری انجام می شد بدون شک طرف غربی مجبور بود که به آن تن دهد.

و باز تصور کنید که به جای اینکه قلب راکتور اراک را قبل از هیچ اقدامی از سوی غرب با بتن پر کنیم؛ فعالیت آن را تحت نظارت سازمان ملل متوقف می کردیم و تا ساخت جایگزین آن از انهدام آن خود داری می کردیم و پس از آنکه طرف غربی به تعهدش در این مورد عمل می کرد و جایگزین راکتور اراک ساخته می شد؛ آن گاه به انهدام راکتور سابق رضایت می دادیم.

افسوس که عجله ما همه چیز را به باد داد و اکنون کاسه گدایی در دست با ایمیل! به آمریکا برای اجرای تعهداتش فشار وارد می کنیم!

دکتر حسن رحیمی روشن

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه بوعلی سینا

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی