منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۹
شناسه خبر: 273843
گروه :خبر
13941107000631_PhotoA

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در منطقه هشدار امروز ناوهای ایران به رزمناو آمریکایی حاضر در آب‌های محل رزمایش ولایت ۹۴ را تایید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس. نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  امروز (چهارشنبه)در جریان برگزاری رزمایش ولایت 94 که در منطقه شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه شمالی شمال اقیانوس هند در حالی برگزاری است، به یک رزمناو آمریکایی که وارد آب‌های محل رزمایش شده بود، اخطار داد و ناو آمریکایی را مجبور به ترک این منطقه کرد.

 نیروی دریایی آمریکا در اقدامی برای عادی جلوه دادن اهمیت این موضوع این رویداد را عادی اعلام کرد.

«کوین استیفنس» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه گفت: «ایران اعلام کرده که مناطقی را برای اجرای رزمایش بسته است. انجام رزمایش برای هر نیروی دریایی امری عادی است.»

وی افزود: «نیروهای ما نیز به همین طریق در زمان رزمایش نواحی را مسدود شده اعلام می‌کنند. ما چنین اعلام‌هایی را “فرمان” در نظر نمی‌گیریم.»

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا ادامه داد : «این رزمایش‌ احتمال برخورد نیروهای آمریکا با نیروهای ایران را افزایش می‌دهند. آمریکا از برگزاری رزمایش ایران اطلاع دارد و البته نیروی دریایی آمریکا به طور معمول با کشتی‌های جنگی ایران برخورد دارد و اکثرا  این رویارویی‌ها در حالت امن و با حرفه‌ای‌گری این کار صورت می‌گیرد.»

استیفنس همچنین گفت که رزمایش کنونی را نشانی از تغییر رفتار ایرانیان نمی‌داند.

 و اما امیر دریادار «حبیب الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز دراین باره گفته است: «از آنجا که پیش بینی می شد آمریکایی ها برای کسب اطلاع از تاکتیک های ما به منطقه رزمایش نزدیک شوند، یک بار توسط هواپیمای گشت دریایی و یک بار هم از طریق ناوشکن البرز به آنها اخطار داده شد و آنها هم منطقه را ترک کردند.»

وی گفت: «شناور بیگانه با یگان پروازی خود به نزدیکی آبهای محل رزمایش آمده بود.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان