منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۶
شناسه خبر: 291903
گروه :خبر
hormoz

وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی خصمانه علیه ایران ادعا کرد که به دلیل سیاست‌های تهران، برای عربستان سعودی دشوار است تا روابط خوب با ایران را حفظ کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگو با خبرگزاری هند و آسیا مدعی شد که اگرچه ریاض سعی کرده است تا پس از انقلاب ایران روابط خوب با تهران را توسعه دهد اما به دلیل سیاست‌های دولت این کشور این امر با دشواری رو‌به رو شده است.

 

وی در ادامه با بیان این که ما احترام زیادی برای فرهنگ ایران قائل هستیم ادعا کرد که دولت ایران از سیاست فرقه‌گرایی پیروی می‌کند و ایران را به مداخله در امور دیگر کشورها متهم کرد.

 

وزیر خارجه عربستان گفت تا زمانی که تهران سیاست‌هایش را تغییر ندهد حل و فصل مسایل با ایران دشوار خواهد بود.

 

روابط دیپلماتیک بین ریاض و تهران پس از اعدام روحانی شیعه در ماه ژانویه از سوی عربستان قطع شد.

 

اعدام شیخ نمر النمر اوضاع وخیمی را در خاورمیانه به وجود آورد و هیات‌های نمایندگی عربستان سعودی در ایران مورد حمله قرار گرفت و ریاض روابط دیپلماتیک با تهران را قطع کرد.

 

پیشتر مقامات ایران در پاسخ به سخنان واهی و ادعاهای بی اساس وزیر خارجه عربستان گفته بودند این سخنان را کسی جدی نمی‌گیرد و قصد پاسخگویی به این سخنان را ندارند تا به این دیپلمات بی تجربه اعتبار ببخشند. ایران همواره اعلام کرده که در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نمی‌کند و خواهان روابط سازنده با همه کشورهای منطقه است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است