منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۵
شناسه خبر: 277666
گروه :خبر
13920211000347_PhotoA

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به سخنان حجت‌الاسلام طباطبایی گفت: سخنان آقای طباطبایی با مواضع فعلی هاشمی رفسنجانی تناسب ندارد، سهم‌خواهی افراد از انقلاب بلایی برای جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به اظهارات حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی مبنی بر اینکه اگر انقلاب نمی شد بسیاری از منتقدان هاشمی امروز هیچ نداشتند، عنوان کرد: همان گونه که حضرت امام (ره) بارها بر آن تاکید کردند خداوند بود که باعث اتفاقات انقلاب می‌شود، مانند آزادی خرمشهر.

*امام‌خمینی (ره)‌ خود را مدیون انقلاب می‌دیدند/ سهم‌خواهی افراد از انقلاب بلایی برای جامعه است

وی افزود: تفاوت دیدگاهی که حضرت امام خمینی(ره) به عنوان یک عارف داشتند با دیگران در همین مسئله است که به رغم اینکه امام مسئولیت رهبری انقلاب را داشتند و در دوران نهضت و پس از پیروزی انقلاب بالاترین نقش را داشتند، ولی همواره در بیاناتشان می‌فرمودند ما هیچ نیستیم این دیدگاه، الهی است که همه چیز را از خدا می‌بیند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین تصریح کرد: نقطه مقابل آن، دیدگاهی است که برای کارهای جزیی بشر اصالت قائل و طبعا آنگاه سهم‌خواهی بشر در تعیین سهم برای افراد مطرح می‌شود و این در واقع یک بلایی برای فرد و اجتماع است که فکر می‌کنند شخص اگر نباشد چنین انقلابی رخ نمی‌داد. قرآن در این مورد به مسلمانان صدر اسلام می‌فرمایند اگر از دین خدا بازگردید، خداوند قوم دیگری می‌آورد این گونه نیست که خداوند کاری اگر می‌خواهد انجام دهد وابسته به افراد و اشخاص باشد.

وی ادامه داد: اگر افراد با نیت صادقانه وارد میدان شوند این کار به دلیل اینکه با خدا پیوند برقرار می‌کند هم کار مهمی می‌شود و هم شخص مهم خواهد شد؛ اما اگر کسی مسیری را رفت ولی از آن بازگشت و نیت غیر الهی کرد و سپس به آن افتخار کرده و منت نهاد، ارزش این کار از بین می‌رود همچنین آن شخص بی ارزش می‌شود.

رجبی همچنین خاطرنشان کرد: اینکه اگر یک نفر در طول عمرش عبادت کرده و در آخر عمر خود مرتد شود تمام اعمالش تباه می‌شود، به ما این درس را می آموزد که ارزش کار به نیت خالص و به تداوم آن بستگی دارد.

*مواضع کنونی هاشمی‌رفسنجانی ملاک است

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه هر کسی به خدا شرک ورزد عملش باطل می‌شود، تاکید کرد: آقای هاشمی رفسنجانی نیز مانند یکی از صدها و هزاران انسان دیگری بود که در نهضت امام حضور داشت اما باید دید که این فرد در ادامه چه کرده و چگونه بوده است. اگر در ادامه مسیر حتی اگر در آغاز مسیر صادقانه باشد ولی در ادامه مسیر را تغییر دهد بدون شک ارزش‌آن فرد سقوط خواهد کرد.

رجبی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مرحوم علامه طباطبایی در جایی مومنان و جامعه اسلامی را توصیف می‌کند و وصف آنان را در تورات و انجیل گفته و اشاره می‌کند که آنها «أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» هستند. آنها اهل عبادت هستند در پایان این آیه می‌فرماید از بین شمایی که با این خصوصیات هستید آن دسته‌ای از شما که اجر عظیم دارید که ایمان و عمل صالح داشته باشید. برای این است که کسانی که در مسیر درست هم قدم برمی‌دارند در ادامه نیز ممکن است جدا و منحرف شوند و خداوند هرگز برای منحرفان ارزشی قائل نیست.

*زیر سؤال رفتن نهاد قانونی شورای نگهبان نشان از انحراف مسیر امام و انقلاب است

«اینکه امام خمینی (ره) فرمودند میزان، وضعیت فعلی افراد است گواه این مسئله است که باید حال و وضعیت فعلی افراد را ببینیم که به چه صورت است. اکنون باید ببینیم که آقای هاشمی رفسنجانی چه کار می‌کند، چه می‌گوید و چه حرکتی دارد و طبق این رفتارها بسنجیم. اگر بناست شورای نگهبان و نهادهای قانونی نظام زیر سوال برود این نشان از انحراف مسیر امام و انقلاب است.»

*اگر بنا به سهم‌خواهی است امام(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای بالاترین سهم را دارند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین یادآور شد: اگر بنا است سهمی در این میان تعیین شود حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بالاترین سهم را دارند. کسانی که پیرو امام بودند و اکنون نیز همان مسیر را ادامه می‌دهند سهم مهمی دارند اما مهم این است که در ادامه فرد چگونه مسیر را طی می‌کند.

رجبی ادامه داد: نادیده گرفتن حق منتقدان سزاوار نیست. منتقدان آقای هاشمی رفسنجانی در حال حاضر کسانی هستند که اگر نگوییم برخی از آنها سهم و حق بیشتری در انقلاب داشتند، قطعا کمتر از ایشان نداشتند.

*به نظر می‌رسد سخنان آقای طباطبایی نسنجیده و از روی اطلاعات ناقص است/ این سخنان با واقعیت منطبق نیست

وی با یادآوری سخنان اخیر حجت‌الاسلام طباطبایی مبنی بر اینکه اگر انقلاب نمی شد بسیاری از منتقدان هاشمی امروز هیچ نداشتند، گفت: این سخن، نسنجیده یا از روی اطلاعات ناقص است که چنین تعابیری در مورد یک فرد به کار رود مگر آیت الله جنتی، یزدی و دیگر بزرگانی که ما داریم در انقلاب حضور نداشتند؟ این افراد قبل از انقلاب، بعد از انقلاب و اکنون نیز راه امام را ادامه می‌دهند؛ بنابراین این سخن با واقعیت منطبق نبوده و با حقیقت و وضعیتی که هاشمی رفسنجانی اکنون در آن قرار دارد تناسب ندارد. این سخنان با سابقه انقلابی و مبارزاتی منتقدان ایشان هیچ تناسبی ندارد.

*آقای طباطبایی تحقیق بیشتری کنند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خاتمه متذکر شد: امیدواریم که اطلاعات دقیقی به جناب آقای طباطبایی برسد و ایشان جستجو و تحقیق بیشتری کنند و سخنان سنجیده‌ای بزنند که هم به صلاح انقلاب و ملت بوده و هم منطبق با واقعیت‌ها باشد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند