منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
شناسه خبر: 339892
گروه :خبر
IMG_6215

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه کار سخت و ساز مسکن در محاصره شهرداری ها و وزارت راه و شهر سازی قرار دارد گفت: از یک سو شهرداری ها با ایجاد محدودیت برای مهندسین و از سوی دیگر وزارت راه و شهر سازی بوجود آورده اند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از   کیش پرس، محمد رضا رضایی، رئیس کمیسیون عمران در نوزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی کیش گفت: تعامل و همراهی نظام مهندسی کشور با مجلس شورای اسلامی و کمیسیون عمران می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور راحل کند.

وی افزود: مهندسین کشور ما در عرصه های سازندگی و در زمان 8 سال دفاع مقدس نقش آفرینی خوبی داشته و شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کردند. جامعه مهندسین کشور ظرفیت بالایی دارد و باید از آن ها خوب استفاده شود. نظام مهندسی می تواند بازوی قوی برای کمیسیون مجلس و دیگر کمیسیون ها باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، قرار گرفتن تمامی امور شهر سازی در حوزه شغلی مهندسان و کاردانان، در نظر گرفتن قانون به نفع مردم، ایجاد حس امنیت و اعتماد در مردم نسبت به جامعه مهندسی، حرکت مهندسان از لحاط اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی، امنیتی و صرفه جویی به سمت جلب رضایت مردم، مشارکت در تهیه و اجرای طرح های توسعه کشور، یافتن هویت جامعه مهندسی و هویت دادن به شهرسازی و آبادانی کشور را از اهداف قانون نظام مهندسی کشور دانست.

وی با اشاره به 400 هزار مهندس در کشور این ظرفیت را ارزشمند خواند و افزود: می توانیم برای حل بسیاری از چالش های اجتماعی از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم.

رضایی  با اشاره به اینکه بسیاری از مهندسین برای تامین حداقل های زندگی دچار مشکل هستند و کل درآمد آن ها از سهمیه های نظاررتی تامین می شود تصریح کرد: این اتفاق در شأن مهندسان کشور نیست و باید چاره ای اندیشید تا بازار مسکن رونق گرفته و جنب و جوشی در این بازار ایجاد شود.

وی با بیان اینکه امروز کار سخت و ساز در محاصره شهرداری ها و وزارت راه و شهر سازی قرار دارد گفت: از یک سو شهرداری ها محدودیت هایی برای مهندسین و از سوی دیگر وزارت راه و شهر سازی بوجود آورده اند .

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید شهرداری ها و وزارت راه و شهر سازی به مهندسین اعتماد بیشتر کرده و کار مهندسین باید به مهندسین واگذار شود.

وی اظهار کرد: امروز کسانی که صلاحیت ندارند ساختمان می سازند و هر کس به خودش اجازه ساخت و ساز در کشور می دهد لذا ساختمان باید توسط مهندسین و کسانی که صلاحیت حرفه ای دارند ساخته شود.

نوزدهمین اجلاس هیات عمومی نظام مهندسی کشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرساززی، اکبر ترکان رئیس نظام مهندسی کشور و دبیر هماهنگی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیران شهرداران و مهندسین کشور در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی