منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
شناسه خبر: 204887
گروه :خبر
image283729

– مقایسه قرارداد امسال بازیکنان لیگ برتری با فصل گذشته نشان می دهد چشمه پول فوتبال در حال خشک شدن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا یکی از بازیکنان مطرح لیگ برتر، با نگرانی می گوید: «رفته بودم مذاکره با یک باشگاه. می دانستند من فصل قبل بالای یک میلیارد گرفته ام. با خودم گفتم رقم پیشنهادی شان حداقل یک میلیارد تومان خواهد بود اما گفتند ما 300 میلیون بیشتر نمی دهیم!» این رقمی است که یک باشگاه صنعتی به آن بازیکن معروف پشنهاد داده، باشگاهی که در سال های گذشته اتفاق پول بدی به بازیکنان نمی داد. به نظر می رسد بعد از چند سال بریز و بپاش و ولخرجی های بی اندازه در فوتبال، کم کم حساب ها خالی از پول می شود. اگر تا دو فصل قبل مدیری بود که با خیالی آسوده با پول های میلیاردی برای بازیکنان بهشت می ساخت و رقم قراردادشان را دو برابر می کرد، امسال مدیران با احتیاط بیشتری باستاره ها پای میز مذاکره می نشینند. بررسی رقم قرارداد بعضی از بازیکنان نشان می دهد واقعا اتفاقی افتاده و گویا دیگر خبری از آن قراردادهای سنگین نیست.

*مهدی رحمتی: سال گذشته قرارداد ثبتی او با باشگاه پیکان یک میلیارد و 570 میلیون تومان بود. او سال گذشته با همین قرارداد، در بین ثبتی ها(که البته به واقعیت نزدیک نبود) گرانترین بازیکن شد. رحمتی سال قبل با قراردادی که بست، یکی از گرانترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر شد و بعضی ها می گفتند رقم دریافتی اش خیلی از کروش کمتر نیست. اما نگاهی به دستمزد امسال مهدی نشان می دهد چقدر قیمت او کاهش یافته. رحمتی یک میلیارد و 200 میلیون تومان با استقلال بسته و 600میلیون تومان از طلب 900 میلیونی قبلی اش دریافت می کند.
*سید جلال حسینی: رقم قرارداد او با نفت تهران 950 میلیون تومان است. او دو فصل قبل با پرسپولیس یک میلیارد و 400 میلیون تومان ثبت کرد اما پس از اینکه یک میلیارد بابت بدهی هایش گرفت و رفت، همه فهمیدند رقم قراردادش به مراتب بالاتر بوده است. اما امسال رقمی که سید جلال گرفته بسیار کمتر از آن رقم بالای دو میلیارد تومان است.
محمدرضا خلعتبری: رقم قرارداد او فصل قبل با سپاهان نجومی بود. محمد رضا یک میلیارد و 800 میلیون تومان بود، امسال متوجه شد باید نصفی از پول قراردادش را کم کند. خلعتبری با سپاهان در فصل جدید 900 میلیون تومان امضا کرد. جالب اینجاست سپاهانی ها به امید ابراهیمی هم پیشنهادی 900 میلیونی داده بودند.
خسرو حیدری: او جزو بازیکنانی بود که فصل قبل رقم سنگینی بست. قرارداد او با آبی ها نزدیک به یک میلیارد و 900 میلیون تومان بود که البته خودش ادعا می کند تنها 20 درصد از آن را گرفته است. خسرو امسال جزو بازیکنانی است که یک میلیارد و 200 میلیون با آبی ها بسته و این کاهش قیمت به خوبی درقراردادش دیده می شود.
هاشم بیک زاده: او فصل قبل قراردادی به ارزش یک میلیارد و 750 میلیون با آبی ها بست اما مدام در مصاحبه هایش می گوید باشگاه نزدیک به 900 میلیون به او بدهکار است. هاشم امسال به مراتب خواسته های کمتری دارد و احتمالا قراردادش بین 700 تا یک میلیارد خواهد بود.
احسان حاج صفی: این بازیکن هم جزو گرانترین بازیکنان لیگ برتر است. سپاهانی ها سال گذشته اعلام کردند قرارداد ثبتی او یک میلیارد و 100 میلیون بوده ولی کسی این رقم را باور نکرد. امسال گفته می شد حاج صفی یک میلیارد و 700 میلیون قرارداد بسته اما سپاهانی ها این مسئله را تکذیب کردند و گفتند قراردادش زیر یک میلیارد و 300 میلیون تومان بوده است.
احمد آل نعمه: او جزو بازیکنانی بود که به خاطر حضور در جام جهانی، به ناگهان رقم قراردادش کهکشانی شد. آل نعمه که قبل از جام جهانی فقط 500،600 میلیون در این فوتبال پول می گرفت، به ناگهان گفت زیر یک میلیارد و 400میلیون نمی بندد. او در تراکتورسازی و فولاد نشان داد قیمتش اصلا در این حد و اندازه نبود و این روزها دوباره به قیمت قبلی اش بازگشته است.
حنیف عمران زاده: او در استقلال فصل قبل چه عملکردی داشت؟ اما بد نیست بدانید قراردادش یک میلیارد و 150 میلیون تومان بود. اما امسال آبی ها 900 میلیون با حنیف بسته اند و تصور می کنند قرارداد خوبی امضا شده. البته بعضی از مدیران سابق استقلال می گویند رقم حنیف پائین تر از این حرف هاست و آبی ها به او پول زیادی داده اند.
امید ابراهیمی: این بازیکن فصل قبل قرارداد یک میلیارد و 600 میلیونی با استقلال داشت اما امسال یک میلیارد و 200 میلیون امضا کرده است. کاهش قیمت در قرارداد ابراهیمی هم دیده می شود.

مایکل اومانیا: او با قرارداد یک میلیارد و 150 میلیون تومانی فصل قبل گرانترین بازیکن پرسپولیس شد. اومانیا جزو بازیکنانی است که پرسپولیسی ها قصد دارند در فصل جدید قرارداد پائین تری با او ببندند.

پیشرفت جوان ها
البته بعضی از بازیکنان نسبت به سال قبل پول های بیشتری می گیرند که این تنها به خاطر عملکرد آنهاست. بازیکنی چون رامین رضائیان که فصل قبل در راه آهن خوش درخشید و جزو ستاره های لیگ برتر بود، فصل قبل قراردادی 120 میلیون تومانی داشت اما امسال نزدیک به 800 میلیون تومان با پرسپولیسی ها بسته است. البته او پیشنهاد بالاتری از تیم های دیگر داشت ولی پرسپولیسی ها تضمین دادند تا ریال آخر قراردادش را بدهند و به همین دلیل رامین به جمع قرمزها پیوست. بازیکنی مثل مهدی طارمی هم که 100 میلیون با پرسپولیس بسته بود، رقم قراردادش به همان 800 میلیون تومان رسید. نژاد مهدی مدافعی که به تیم ملی دعوت شد و پیشرفت کرد، در پدیده پولی نگرفته بود اما با ذوب آهن نزدیک به 400 میلیون تومان قرارداد بسته است.
وحید امیری ستاره نفت تهران هم که فصل قبل قراردادی 300 میلیون تومانی داشت، به خاطر پیشرفتی که داشت، رقم قراردادش را با نفتی ها به 700 میلیون رساند. همچنین بیرانوند هم با یک فصل درخشش و رسیدن به تیم ملی توانست قراردادی 900 میلیون تومانی با نفت تهران امضا کند. در واقع نسل جوان فوتبال ایران که سال گذشته به لطف کارلوس کروش توانستند نامی تر شوند و بیشتر پیشرفت کنند، رقم قراردادهایشان بالاتر رفت.

بازیکنانی که همان قرارداد فصل قبل را گرفتند
بازیکنانی هم بودند که همان پول فصل قبل را گرفتند. این مسئله بیشتر در پرسپولیس دیده می شود. سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس پارسال 750 میلیون تومان قرارداد بست و امسال هم قراردادش همین بوده. محسن بنگر هم مثل فصل قبل 950 میلیون تومان بست. نورمحمدی هم بدون تغییر در قراردادش 900 میلیون تومان خواهد گرفت، درست مثل هادی نوروزی. در حال حاضر گرانترین قرارداد پرسپولیس750 هزار دلار است که با برانکو امضا کرده اند.

شایعات
*رحمان احمدی که فصل گذشته قرارداد یک میلیاردی با سپاهان امضا کرده بود ظاهرا امسال نزدیک به 600 میلیون تومان قرارداد بسته است.
*کرار سال گذشته یک میلیارد و 350 میلیون تومان از استقلال گرفت اما امسال قراردادش یک میلیارد و 200 میلیون تومانی بسته است.
*بازیکنی مثل مسلمان که دو فصل قبل کم از پرسپولیسی ها پول نگرفته بود امسال با پول رضایتنامه اش کلا 700 میلیون تومان برای این باشگاه آب خورد.
گرانقیمت های مجانی!
امسال شانس باشگاه های نظامی زد و بازیکنانی نامی و خوبی مفت و مجانی در اختیارشان قرار گرفت. کلی ستاره که رقم های قراردادشان نزدیک یا بالای یک میلیارد بود به این باشگاه ها رفتند. سروش رفیعی و بختیار رحمانی دو بازیکن گرانقیمتی بودند که به تراکتورسازی رفتند. شجاع خلیل زاده یکی از گرانترین مدافعان لیگ برتر هم همینطور. احمد عبدالله زاده و سینا عشوری هم بازیکنانی بودند که کم پول نمی گرفتند اما مفت و مجانی به تراکتوری ها رسیدند. تبریزی ها امسال به خاطر جذب سربازها اینقدر سود کردند که به راحتی 2 میلیارد تومان بابت فوروارد تونسی شان دادند. ملوان هم از این حیث بد سود نکرد. آنها بازیکنانی چون ماهینی، آرش افشین و عبدالله کرمی را به عنوان سرباز جذب کردند که هر کدام رقم بالایی در نقل و انتقالات داشتند.

کوچ به قطر
اوضاع بازار نقل و انتقالات امسال کلا برای ستاره ها جالب نبود تا بعضی از آنها مثل نوری و تیموریان راهی قطر شوند. آنها در این کشور به مراتب پولی بالاتر می گیرند. فقط در این بین سید جلال حسینی بود که با وجود داشتن پیشنهاد از سوی قطری ها ترجیح داد به ایران بازگردد و البته پول کمتری هم بگیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است