منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
شناسه خبر: 293408
گروه :خبر
mehdi.z2015m-۲۰۱۶۰۳۲۵-0005

جزیره قشم با وجود جاذبه های بکر خدادای خود را برای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده کرده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، جزیره قشم با داشتن آب و هوای کاملا بهاری در فصل زمستان، همه ساله میزبان انبوه گردشگرانی است که از اقصی نقاط میهن اسلامی و کشورهای خارجی به ویژه در ایام تعطیلات پایان سال با هدف استفاده از آب و هوا، سواحل زیبا، سایت های ویژه گردشگری، بازار مناسب خرید، غذای خوشمزه بومیان با استفاده از انواع ماهیان جنوب کشور و مهمتر از همه میهمان نوازی و میهمان دوستی مردم این منطقه، به این جزیره در جنوب ایران سفر می کنند.

 

instaqeshm-۲۰۱۶۰۳۲۵-0001

 

 

سطح شهر قشم با کاشت گلهای فصلی و درختان نارگیل که در طول سال از سرسبزی و زیبایی خاصی برخوردار هستند شرایط ویژه ای را برای میهمانان نوروزی در مجاورت ساحل زیبای خلیج فارس فراهم می کرده است به گونه ای که کسانی که از بیرون وارد جزیره می شوند از سرعت تغییرات در این جزیره انگشت به دهان مانده اند .
شریف شریفی نژاد ، مدیرامورشهری منطقه آزاد قشم بر لزوم زیباسازی شهر قشم با هدف استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: کاشت گل های زیبا و رنگارنگ فصلی در پارک ها و میادین قشم، به ویژه در مبادی ورودی شرایط ویژه ای را مقابل دیدگان مسافران جزیره قشم ایجاد کرده است.

 

mehdi.z2015m-۲۰۱۶۰۳۲۵-00041

وی افزود : با توجه به دستور ویژه ریاست محترم جمهوری برای آماده سازی فضای مناسب نوروزی در جزیره قشم و تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد بر اجرای این فرمان، کارشناسان مدیریت امور شهری این سازمان به طور شبانه روزی در زمینه آماده سازی کمپ های نوروزی در حال فعالیت و تلاش هستند.

 

 

مدیرامورشهری منطقه آزاد قشم  گفت: به طور حتم سفر به جزیره قشم در نوروز ۹۵ با توجه به تلاش های صورت گرفته و ایجاد شرایط مناسب در یاد و خاطر مسافران خواهد ماند.

 

 

مدیر امور شهری منطقه آزاد قشم اظهار کرد: این مدیریت از ۲۵ اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی با توجه به اهداف و وظایف محوله در زمینه ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان، خدمات مضاعفی را نیز به منظور رفاه حال مسافران نوروزی و گردشگران در دستور کار خود قرار داده است.

 

ﻣﻬﻤﺎﻥ ﻧﻮﺍﺯﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﻦ ﺟﺰﯾﺮﻩ، ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﯾﻦ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﻗﺸﻢ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻫﺸﺘﻤﯿﻦ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﺟﺰﯾﺮﻩ ﻋﺠﺎﯾﺐ ﻫﻔﺘﮕﺎﻧﻪ ﻧﺎﻣﯿﺪ چرا که هر گردشگری به این جزیره سفر می کند از خونگرمی و مهمانوازی مردم این جزیره سخن می گوید .

mehdi.z2015m-۲۰۱۶۰۳۲۵-0005

 

فرﻫﻨﮓ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﻭ ﻣﻬﻤﺎﻥ ﻧﻮﺍﺯﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﻗﺸﻢ ﺭﯾﺸﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺳﺮﺁﻏﺎﺯ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺩﺭ ﺗﻌﺎﻣﻼ‌ﺕ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﺑﺎ ﺧﺎﻭﺭ ﺩﻭﺭ، ﺷﺒﻪ ﺟﺰﯾﺮﻩ ﻫﻨﺪ، ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﻋﺮﺑﯽ ﻭ ﺁﻓﺮﯾﻘﺎﯾﯽ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﮐﺮﺩ.
این جزیره در جنوب کشور به دلیل وجود سایت های مهم گردشگری شامل طولانی ترین غار نمکی جهان، جنگل زیبای دریایی حرا، تنگه چاهکوه، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، سواحل زیبا، غارهای خوربس، جزایر ناز، قلاع پرتغالی ها در قشم و هرمز، بیش از ۹۰ طیف خاک رنگی هرمز، ماسه های نقره ای و طلایی هنگام، وجود آهوان جبیر در هرمز و هنگام، خلیج دلفین های هنگام، جزایر ناز، بادگیرها و چاه های تلا در بندر تاریخی لافت، موزه بسیار زیبای ژئوپارک قشم، صنایع دستی بانوان جزیره، هوای کاملا بهاری با کاشت گل های زیبای فصلی، بازار مناسب خرید، خوی میهمان نوازی منحصر به فرد مردمان خونگرم جزیره و غذاهای لذیذ دریایی در طول سال میزبان انبوه مسافرانی است که از جای جای ایران اسلامی و کشورهای خارجی به این منطقه سفر می کنند که اوج این سفرها را می توان در ایام تعطیلات پایان سال و نوروزی مشاهده کرد.

mehdi.z2015m-۲۰۱۶۰۳۲۵-0003

ﺟﺰﯾﺮﻩ ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﺪﻭﺩ ۱۱۷ ﻫﺰﺍﺭ ﻧﻔﺮ ﺟﻤﻌﯿﺖ، ﯾﮏ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ۵۰۰ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ ﻭﺳﻌﺖ ﺷﺎﻣﻞ ۱۳۵ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﻃﻮﻝ ﻭ ﻋﺮﺽ ﻣﺘﻮﺳﻂ ۱۴ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﺩﺭ ﺟﻨﻮﺏ ﮐﺸﻮﺭ ﻭ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﺁﺏ ﻫﺎﯼ ﻧﯿﻠﮕﻮﻥ ﺧﻠﯿﺞ ﻓﺎﺭﺱ ﻭﺍﻗﻊ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﺍﺯ ۲۲ ﮐﺸﻮﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮ ﺍﺳﺖ .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است