منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
شناسه خبر: 200111
گروه :خبر
امر-به-معروف-و-نهی-از-منکر

امام جمعه بستک با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر به زودی در این شهرستان راه اندازی می شود گفت:بسیاری از معضلات اجتماعی و اخلاقی در جامعه بدلیل عدم انجام این فریضه الهی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حجت الاسلام والمسلین یونس قائدی امام جمعه بستک در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه گفت : باید برای تمام مردم این فرهنگ حاکم باشد که امر به معروف و نهی از منکر مانند نماز و روزه واجب باشد ، تمام افراد جامعه نسبت به انجام این فریضه الهی مسئولند .

 

ایشان در ادامه افزود : متاسفانه وقتی از این فریضه یاد می شود همه فکر می کنند مقصود فقط بحث حجاب در جامعه است ، این فریضه برای مقابله با گرانفروشی ، تخلف مجریان قانون ، مواد مخدر و مشروبات الکلی ، مدل های لباس و تمام بذهکاری های اجتماعی و فردی را شامل می شود .

 

وی در ادامه  گفت : علت بسیاری از بزهکاری های اجتماعی عدم آگاهی و دانش است ، اگاهی بخشیدن به مردم یکی از مصادیق امر به معرف است ، در این فریضه باید اولویت با امر به معروف باشد همانطور که در بهداشت و درمان گفته می شود اولویت با پیشگیری است ، اشاعه معروف هم نسبت نهی از منکر در الویت است اما این دو فریضه باید هردو درکنار هم باشند و به هر دو پرداخت ، اشاعه معروف از گسترش منکر در جامعه جلوگیری می کند .

 

حجت الاسلام والمسلین یونس قائدی در ادامه افزود : ستاد امر به معروف و نهی از منکر بزودی در شهرستان بستک راه اندازی خواهد شد و اقدامات اولیه آن صورت گرفته است .

 

ایشان تصریح کردند : برخی گروه های افراطی مانند داعش چهره اسلام را مخدوش می کنند و نگاه جهان را به فریضه های اسلامی توام با وحشی گری جلوه می دهند در حالی که پیامبر ما پیامبر رحمت بود ، این موضوع نیز از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر است باید این اگاهی را ایجاد کرد که اسلام دین خشونت نیست ، دین امنیت و ارامش است ، دین ضرب و جرح نیست ، دین مرحم و التیام است .

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان