منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰
شناسه خبر: 322393
گروه :خبر
211

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک گفت: بمنظور حفاظت و حراست از 230 هزار هکتار اراضی و سطح جنگل ها و مراتع و پوشش گیاهی شهرستان سیریک ستاد اطفاء حریق با استفاده از امکانات و تجهیزات کامل در منابع طبیعی و آبخیزداری تشکیل و راه اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عنایت الله شعبانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار داشت: با توجه به بارش های مناسب فصلی و افزایش قابل توجه پوشش علوفه ای سطحی در عرصه های منابع طبیعی و ورود فصل گرما و افزایش درجه حرارت افزایش احتمال بروز آتش سوزی در مناطق جنگلی و مرتعی اکیپ اطفا ء حریق  در منابع طبیعی برای  مقابله با بحران های احتمالی تشکیل شد.

 

وی افزود: هدف از تشکیل این اکیپ را مقابله موثر با حریق های احتمالی و تصریح در روند جلوگیری از افزایش سطوح آتش سوزی ها در سطح جنگل ها و مراتع برشمرد.

 

شعبانی ابراز کرد: در میان شهرهای بیابانی استان هرمزگان شهرستان سیریک الحمدالله با توجه به مدیریت ذخیره نزولات آسمانی و اجرای پروژه های مهار سیلاب ها و طرح های بیابان زدایی موفق، توانسته بخش قابل توجه ی از بیابان ها و مناطق را دارای پوشش جنگلی و مرتعی ایجاد کند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی را یک وظیفه عمومی در جامعه است اذعان کرد: به استناد قانون حفاظت از مراتع و جنگل ها متولی حفظ و حراست از منابع طبیعی تنها منابع طبیعی و آبخیزداری نیست بلکه تمامی ادارات و نهادها  وظیفه دارند در امر حفاظت از این عرصه ها با منابع طبیعی همراهی و همکاری داشته باشند.

 

شعبانی خاطرنشان کرد: منابع طبیعی شهرستان با برنامه ریزی دقیق و هماهنگی در بحث اطفاء حریق و با بهره گیری از مشارکت های مردمی ، جوامع محلی ، ارتباط مستمر با دهیارهای ها ، شوراهای اسلامی ، مردم روستاها آمادگی مقابله با وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی در صورت بروز بصورت شبانه روزی امکان پذیر دانست.

 

این مسئول یادآور شد: از مردم طبیعت دوست شهرستان در قبال پاسداشت از سرمایه های طبیعی شهرستان که احساس مسئولیت می کنند تشکر و قدر دانی کرد و از همه مردم و نهادها خواست در صورت بروز و یا مشاهده هرگونه تخلف و یا حوادث احتمالی می توانند با شماره تماس 1504 بعنوان پل ارتباطی با منابع طبیعی  بصورت رایگان و شبانه روزی تماس حاصل نمایند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک اضافه کرد: حفظ ، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی شعار بنیادی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور است و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک نیز همیشه هم در راستای تحقق این اهداف تلاش می کند  تا بتواند از حوادث همچون آتش سوزی که یکی از بلایای اصلی طبیعت است که منجر به ایجاد بحران و خسارت جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی می شود محافظت و کنترل داشته باشد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان