منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
شناسه خبر: 314678
گروه :خبر
13950214000808_PhotoA

شاهدان در شهر «سرت» مقر داعش در لیبی می‌گویند که تروریست‌ها با ممانعت از خروج ساکنان شهر، از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شاهدان در شهر «سرت» لیبی می‌گویند نیروهای داعش که در دروازه «الخمسین» واقع در غرب شهر حضور دارند، اجازه ترک شهر را به شهروندان و ساکنان نمی‌دهند.

شاهدان تأکید کردند که «نیروهای داعش حتی بیماران و افراد مسن را از ترک شهر منع کرده و کسی حق ندارد از آن خارج شود».

تعدادی از خانواده‌های ساکن شهر سرت بعد از آنکه خواستند آن را ترک کنند با مخالفت تروریست‌های داعش مواجه شدند.

داعش با این کار می‌خواهد در صورت حمله نیروهای ارتش لیبی به این شهر از افراد ساکن در شهر سرت به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

ارتش لیبی هفته گذشته چندین بار از آغاز حملات زمینی و هوایی به منظور پسگیری این شهر خبر داد (جزئیات بیشتر).

به گفته شاهدان، داعش طی چند روز گذشته تعداد زیادی از شهروندان لیبی را در شهر سرت به اتهام همکاری با ارتش و نیروهای امنیتی لیبی اعدام کرده است.

همزمان، شبکه «العربیه» عربستان از سنگرگیری و تقویت استحکامات داعش در پشت دروازه‌های شهر سرت خبر داد.

داعش اقدام به بستن ورودی اصلی شهر سرت کرده و موانع زیادی در سمت شرق جاده ساحلی این شهر ایجاد کرده است.

به گفته یک منبع امنیتی عناصر تروریستی داعش برای جلوگیری از ورود ارتش لیبی به این شهر در مناطق «هراوه» و «التسعین» واقع در شرق سرت، اقدام به مین گذاری کرده است.

شهر سرت نزدیک به یک سال است که به اشغال کامل داعش در آمده و این گروه تروریستی «امارت اسلامی» خود را در این شهر تشکیل داده است.


اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  


نمایی از شهر سرت قبل از حمله داعش


نمایی از شهر سرت بعد از حمله داعش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است