منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۳
شناسه خبر: 271774
گروه :خبر
image609215
 

چرا روحانی تایید صلاحیت نشده ها را به پدر عبیدالله بن زیاد تشبیه کرد؟

سانسور اهانت بی سابقه روحانی در سایت دولت/ احتمال شکایت گسترده از رئیس جمهور

اعتراف به اینکه روحانی و دوستان او کسانی را برای برخی مسئولیتها و تایید صلاحیت می خواهند که مصداق زیاد بن ابیه هستند، خودش قدمی رو به جلو نسبت به سخنان قبل تر وزیر کشور است که همه رد صلاحیت ها را نخبه خوانده بود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حسن روحانی در جمع فرمانداران و استانداران سراسر کشور در سخنانی نسنجیده با هدف انتقاد از شورای نگهبان، گفت: “امیرالمؤمنین مشاهده کردند که در فارس شلوغ است و کسی نمی‌تواند اداره کند و سیاستمدار پخته‌ای را و برخی مواقعی تا حدی قابل قبول بود زیادبن ابیه را استاندار فارس کرد که وی پدر عبیدالله‌بن زیاد بود، اما الان دولت یک همچنین فردی را قرار دهد، چه می‌شود؟ حالا آن امیرالمؤمنین با آن عظمت، بضاعت و مقام و سیاست است ما کجا و او کجا؟ ما باید خاک پایش را توتیای چشم کنیم”.

 

فارغ از اینکه قیاس روحانی به دلیل اینکه اولا زیاد بن ابیه بعد از زمان امیرالمومنین (ع) و در دوره معاویه به انحراف رفت و ثانیا اگر در زمان امیرالمونین (ع)،  حضرت به اندازه کافی “عمار” داشت قطعا به زیاد بن ابیه ها نیاز پیدا نمی کرد، اما سخنان نسنجیده رئیس جمهور از چند جهت قابل توجه است.

 

1. اعتراف به اینکه  روحانی و دوستان او کسانی  را برای برخی مسئولیتها و تایید صلاحیت  می خواهند که مصداق زیاد بن ابیه هستند، خودش قدمی رو به جلو نسبت به سخنان قبل تر وزیر کشور است که همه رد صلاحیت ها را نخبه خوانده بود.

 

2. اینکه صراحتا آقای روحانی افرادی که برای نماینده شدن و یا مسئولیت گرفتن شایستگی آنها تایید نمی شود را به زیاد ابن ابیه که در تاریخ به “نا معلوم بودن پدر” معروف است تشبیه کنند دقیقا پیروی از کانال تلگرامی رفسنجانی است که در روزهای قبل رد صلاحیت شده ها را به اسب و قاطر تشبیه کرد.

 

3. همچنین در شرایط امروز جمهوری اسلامی با وجود جوانان مومن و متخصص و نیروی انسانی بی نظیر انقلابی که توانمندی آنها در تولید دانش و صنایع هسته ای و موشکی و فضایی و عرصه های مختلف مدیریتی  دنیا را متحیر کرده عجیب است که رئیس جمهور دلش برای انتصاب زیادبن ابیه ها لک زده است.

 

مثالها و قیاسهای بی ربط رئیس جمهور در تشبیه بزرگترین جهاد تاریخ (کربلا) به میدان مذاکره و همچنین تشبیه شرایط امروز به دوران امام حسن (ع) که حضرت به دلیل زمامداران سست عنصر مجبور به صلح با معاویه بود (البته با صلح نامه ای که بنی امیه را به انقراض کشاند) و البته اذهان را به سست عنصری زمامداران امروز متبادر می کرد، نشان داده است که تسلط و آگاهی کافی به تاریخ اسلام ندارد و بهتر است به جای مغالطه و سیاسی کردن فضا وقت خود را برای رفع بحران های اقتصادی دولت اختصاص دهد…

به گزارش مرصاد پیامهای منتشره در شبکه های اجتماعی از احتمال شکایت برخی از کاندیداها از رئیس جمهور حکایت دارد… سایت دولت نیز با توجه به اشتباه روحانی این قسمت از گفته های او را از سایت دولت حذف کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند