منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۱
شناسه خبر: 260254
گروه :خبر
hormoz

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی ازسال ۹۵به عنوان سال ساخت اقتصادایران نام بردوگفت: با توجه به سقوط آزاد قیمت نفت وکاهش درآمدهای نفتی دولت سال آینده توان پرداخت یارانه نقدی را نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ محمدحسن پیوندی امروز در مراسم سالگرد پنجاه و یکمین سال تاسیس شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه سال آینده، سال سختی برای اقتصاد کشور است، گفت: به دلیل بازی با قیمت نفت خام که توسط مصرف‌کنندگان انجام شده نه تولیدکنندگان درآمدهای نفتی کشور کاهش یافته به طوری‌که دولت توان پرداخت یارانه‌های نقدی را نخواهد داشت.

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه فرصت کاهش درآمدها و سقوط قیمت نفت می تواند منجر به کاهش اقتصاد کشور به درآمدهای فروش و صادرات نفت خام شود، تصریح کرد: با کاهش درآمد نفتی قطعا بین بودجه جاری و سرمایه‌ای کشور عدم تعادل ایجاد خواهد شد، ضمن آنکه فشار زیادی بر وزارت نفت برای بالانس کردن اقتصاد وارد می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه اینکه دولت در بخش پتروشیمی چاره‌ای ندارد جز اینکه زیرساخت‌های مورد نیاز این صنعت را ایجاد کند، اظهار داشت: بدون ایجاد زیرساخت‌ها جذب سرمایه‌گذار غیرممکن است.

وی با یادآوری اینکه حضور سرمایه گذاران برای مشارکت در طرح‌های نفتی ایران مشکل اساسی آنها نبود زیرساخت است، اظهارداشت: حتی با وجود مزیت خوراک و دادن تخفیف نمی‌توان سرمایه‌گذار جذب کرد؛ مگر اینکه زیرساخت‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی ایجاد شود.

پیوندی با اشاره به اینکه در برنامه سوم و چهارم توسعه صنعت پتروشیمی به دلیل ایجاد زیرساخت‌ها توسعه یافت، یادآور شد: صنعت پتروشیمی کشور می‌تواند اقتصاد کشور را به اوج برساند، این موضوع به دلیل وابستگی سایر صنایع به صنعت پتروشیمی است.

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه باید هلدینگ‌های پتروشیمی با یکدیگر ادغام شوند، تاکید کرد: این ادغام باید تا جایی انجام گیرد که در نهایت آنها در قالب یک «ان پی سی» جدید فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از طرح‌های خوراک‌سازی به هلدینگ‌ها واگذار شده است، تصریح کرد: به این هلدینگ‌ها توصیه می‌کنیم این طرح‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.

عباس شعری‌مقدم هم در این مراسم با اشاره به اینکه با تغییر ماموریت این شرکت‌ استراتژی‌ها، برنامه ها و اهداف آن نیز تغییر کرده است، گفت: در حال حاضر شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دلیل خصوصی‌سازی در گذشته با ۴ چالش مواجه است.

قائم مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به قوانین دست و پاگیر در کشور گفت: چگونه می‌توان در چارچوب چنین قوانینی به توسعه صنعت سرعت داد؟

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه در گذشته دولت زیرساخت‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی را ایجاد می‌کرد تاکید کرد: در حال حاضر باید بتوانیم بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری در بخش ایجاد زیرساخت‌ها تشویق کنیم.

وی، یکی دیگر از چالش‌های صنعت پتروشیمی را تعارض وظایف امور پتروشیمی در وزارت نفت و مدیر عاملی شرکت ملی صنعت پتروشیمی عنوان کرد و یادآور شد: چگونه یک شرکت توسعه‌ای می‌تواند وظایف دولتی را نیز برعهده داشته باشد؟

به گزارش مهر، این مقام سمئول با یادآوری اینکه صنعت پتروشیمی از سال ١٣۴٣ در ایران شکل گرفت و امروز شاهد ظرفیت تولید ۶٠ میلیون تنی در این صنعت هستیم، خاطرنشان کرد: در طول یکسال گذشته شرکت‌های داخلی و خارجی زیادی برای حضور در این همایش ترغیب و تشویق شده‌اند و ما شاهد حضور ده‌ها شرکت معتبر خارجی در این همایش بودیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری