منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۴۳
شناسه خبر: 301073
گروه :خبر
IMG-20140212-WA0037

نخبه هلال احمر هرمزگان اظهار کرد: پیشرفت حوزه جوانان هلال احمراستان ورسیدن به آن جایگاهی که حق استان است یکی از آرزوهاست ، چند سالی است شوق دیدار رهبر معظم انقلاب رادارم ولی گویا توفیق می خواد دیدار آن عزیز والا مقام که مانداریم آرزویم این است در سال ۹۵ به این آرزویم دست یابم وآرزودارم درسال ۹۵ هم جلوی همه سرم بلند باشد و بتوانم حرکاتی خوب و ماندگار برای استانم انجام دهم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهرداداحمدی جوانی از دیار شرق استان هرمزگان است که در مدت زمان کوتاه نه تنها خود رادر استان هرمزگان مطرح کرد بلکه باعث طنین انداز شدن نام هرمزگان در کشور هم شده است و او جوانی است کم سن و سال اما با اراده قوی و کوشش بالا است و توانست دراین چند سال رشد قابل توجهی کند او تمام موفقیت های خود را مدیون خداوند است وهمیشه زبان خود راقاصر از تشکر وقدردانی می داند.

مهرداد احمدی نامی که در این چند ساله خیلی از مردم شهرستان سیریک شنیده اند جوانی که از شرق هرمزگان طلوع مرد واین روزها یکی از فعالترین جوانان استان هرمزگان بشمار می آید و در همین خصوص در گفتگویی صمیمی پای صحبت هایشان نشستیم تا از سال ۹۴ وموفقیت هایشان بگوید وهم بدانیم در سرش برای سال جدید چه می گذرد . 

* کمی از خودتان بگوید وبیشتر خود رابرای خوانندگان معرفی کنید :
مهرداداحمدی هستم متولد بیست و هشتمین روز از خرداد ماه سال یک هزار وسیصدوهفتادویک از روستای طاهرویی در سه کیلومتری از شهربندرسیریک

* چه شد یک جوان روستایی وارد این نوع فعالیت هاشد :
روستای طاهرویی یکی از روستاهای شهرستان سیریک است که از دیرباز به لحاظ اجرای برنامه های فرهنگی ،مذهبی زبان زد خاص وعام بود این روستا در آن زمان یک مکتب خانه داشت که کارهای فرهنگی و مذهبی متعددی رااجرا می کرد باتوجه براینکه سن و سال کمی داشتم اما از همان ایام در این مکان فعالیت می کردم و جرقه فعالیت هایم از همان مدت به همت مسول این مکتب خانه زده شد .

باتوجه به فعالیت های متعددی که دراین حوزه انجام می دادیم پس از شهرستان شدن سیریک بنا داشتیم این فعالیت ها گسترش پیدا کند درهمین راستا به فرمانداری مراجعه کرده وپس از نشستی که با آقای سالاری اولین فرماندار سیریک داشتم وپس از تشریح برنامه ها بنا شد فعالیت هایمان باحمایت فرمانداری گسترش یابد و اولین برنامه ای که در این راستا هم انجام دادیم برگزاری همایش تجلیل از جوانان برتر روستاها و شهرهای سیریک بود بااین هدف که جرقه ای باشد برای توجه مسولین به جوانان ومعرفی جوانان فعال ونخبه درسراسر شهرستان سیریک که باحمایت فرمانداری ودیگر ادارات ،شوراها ،دهیاران و… درسالت شبانه روزی امام رضا (ع) برگزارشد .
*  کمی از افتخارات وعناوین کسب شده در سال ۹۴ برایمان بگوید : 

سال ۹۴ بنظرم یکی از سال های خوب زندگیم بود ،سالی که به لطف خداوند و حمایت ها وهمیاری برخی از عزیزان موفق شدم افتخاراتی رابرای شهرم و استانم کسب کنم .
در جشنواره حضرت علی اکبر ( ع ) استان هرمزگان که به مناسبت هفته جوان برگزار شد موفق شدم پس از انتخاب هیئت محترم داوران بعنوان جوان برتر هرمزگان در بخش فعالیت های اجتماعی انتخاب بشم و از دستان استاندار محترم تندیس و لوح سپاس این جشنواره را دریافت کنم ؛ انتخاب بعنوان جوان برگزیده ( برتر) سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وتقدیر توسط سید حسن خمینی ،دبیرکل جمعیت هلال احمر ورییس سازمان جوانان ، انتخاب بعنوان مشاور رسانه ای مدیر کل روابط عمومی واموربین الملل شورای عالی استانهای کشور ،انتخاب بعنوان یکی از خبرنگاران فعال کشور وتجلیل در صحن علنی مجلس قدیم ،انتخاب بعنوان رییس مجمع جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از عناوین وافتخارات شاخص این جوان هرمزگانی است .
 بجز این عناوین گویا مسولیت های متعدد دیگر راهم داشته اید ؟
بله در شهرستان سیریک افتخار داشتم در جایگاه های مختلف قدم های هرچند کوچکی رابردارم که می توان به مسول خانه مطبوعات سیریک ، خبرنگار روزنامه های استانی وکشوری،گزارشگررادیو خلیج فارس ورادیوورزش،مسول روابط عمومی جشنواره سیریک،دبیر کانون جوانان جمعیت هلال احمرسیریک روابط عمومی اداره ورزش وجوانان سیریک و…. اشاره کرد.
 از فعالیت هایتان در هلال احمر کمی بگوید ؟ 

افتخار می کنم بعنوان عضو کوچک از خانواده بزرگ هلال احمر در استان هرمزگان در حال فعالیت هستم و ورود به فعالیت های بشر دوستانه ،عام المنفعه ،داوطلبانه وامدادی باعث شد تا به دنیایی دیگر وارد شوم قبل از آن شاید بزرگترین بخش فعالیتم در رسانه وفضای مجازی بود اما پس از ورود به این فعالیت ها به فعالیت های امدادی و بشردوستانه علاقه مند شدم و حدود ده سالی است با افتخار در این بخش فعالیت می کنم .
امروز خوشحالم که در شهرستانی به نام سیریک توانستم استارت فعالیت های هلال احمر رابزنم وشروع کننده حرکتی از جنس بشردوستی ومهربانی باشم و امروز باگذشت سال ها وباتوجه براینکه اداره جمعیت هلال احمر درسیریک افتتاح شده ودرحال فعالیت است خوشحالم وافتخار می کنم به وجود چنین نهادی در سطح شهرستان سیریک وامیددارم شاهد روزهای خوبی در هلال احمرسیریک باشیم .

 

* گفتید در آن زمان هلال احمر در سیریک نبوده چه شد به سمت فعالیت های هلال احمر آمدید وآیا برایتان سخت نبود بدون وسایل و امکانات فعالیت ؟

همانطور که گفتم در آن مدت ارتباط تنگاتنگی با فرمانداری سیریک داشتم وپس از صحبت های مکرر برای اینکه مکان راایجاد کنیم که برنامه ریز فعالیت های جوانان باشد وباتوجه براین که سیریک شهرستان نوپابود وحتی مکان برای استقرار ادارات هم وجود نداشت کانکس جمعیت هلال احمر توجه ماراجلب کرد که بتوانیم از این فضا برای فعالیت های جوانان استفاده کنیم باهماهنگی های فرمانداری این فضارادراختیار ما قرار گذاشتند استارت آشنایی با جمعیت هلال احمر شد و چون شعبه هلال احمر نداشتیم بیشتر با شعبه میناب کار می کردیم وهماهنگی های فعالیت هایتان راا ز آنجا انجام می دادیم .
سخت بود چون کسی آشنایی باهلال احمر نداشت و امکانات هم نداشتیم ‌ اما پس از مدتی وارتباط گیری با مسولین هلال احمر وباهدف معرفی هلال برخی وسایل بهمون دادند تا آغاز کنیم فعالیت های هلال احمر رادر این شهرستان ،باتوجه به مشکلاتی که بود در طرح های مختلف حضور فعال داشتیم بویژه در جمع آوری کمک به مردم سیل زده سومالی وپاکستان و برنامه های دیگر و توانستیم مردم وجوانان را کمی با هلال احمر آشنا کنیم وجوانان زیادی رابسمت فعالیت های هلالی سوق دهیم حتی یادم هست برای طرح های نوروزی چادر را با موتور می بردیم دوراهی سیریک مستقر می کردیم و فعالیت انجام می دادیم و از حضورم در این نهاد بین المللی بسیار خوشحالم و افتخار می کنم .

 

* طرح های مختلفی رادر هلال احمر انجام دادید کمی از طرح های شاخص در سال ۹۴ بگید ؟
قطعا وقتی کسی وارد نهادی میشه باید همسو با اهدافش گام بردارد هلال احمر هم نهادی است که فعالیت در آن عشق و علاقه قلبی می خواهد وقتی این احساس در وجودت تپید دیگر غرق فعالیت خواهی شد .
در شهرستان سیریک باتوجه به اینکه دبیر کانون جوانان بود باهمکاری سرپرست شعبه وجوانان فعال این شهرستان توانستیم فعالیت های متعددی راانجام بدیم به تعبیری کل فعالیت های حوزه جوانان وامداد بر عهده ماجوانان بود که موفق شدیم بنظرخودم در این امتحان با نمره قبولی خارج بشیم .
افتتاح کانون های جوانان در روستاها،مدارس،شهر ،حوزه های علمیه باهدف افزایش فعالیت های هلال احمر ،ارتباط گیری با خیرین ،ادارات ومردم باهدف انجام منظم و باکیفیت برنامه ها، اجرای طرح های متعدد ابلاغی از سوی هلال احمر استان ،برگزاری جشنواره های غذایی بنفع نیازمندان ،اجرای برنامه های فرهنگی ،ورزشی ،اجرای طرح کاروان سفیران هلالی که باهدف محرومیت زدایی در مناطق محروم استان انجام شد ،جمع آوری کمک های خیرین و مصرف بنفع کودکان وجوانان مناطق محروم وبرنامه های متعدد دیگر  که در وسعت شهرستانی واستانی انجام شد‌ .
 * باتوجه براینکه رییس مجمع جوانان هلال احمر هرمزگان هستید میشه این مجمع را معرفی کنید واز اهدافش برای ما بگید ؟ 

مجمع جوانان هرمزگان طرحی است ابتکاری که باحدود هفت ماه برنامه ریزی و چکش کاری بلخره در گردهمایی دبیران کانون های جوانان استان پس از تصویب معاون جوانان فعالیت خود را آغاز کرد و این مجمع متشکل از نمایندگان جوانان سراسر استان است یعنی از هر شهرستان یک نفر بعنوان نماینده جوانان آن شهرستان در مجمع حضور دارد و رییس مجمع واعضای هیئت رئیسه آن هم بر اساس انتخابات معرفی خواهند شد که براساس انتخابات انجام شده وبا رای موافق کلیه نمایندگان شهرستان اینجانب بعنوان رییس مجمع انتخاب شدم و مجمع قراراست بازوی توانمند معاون جوانان در اجرای برنامه ها وسیاست های کلان باشد .
محلی برای ارایه تئوری های نووبکر وهمچنین قراراست اجازه دهد خود جوانان در سیاست گذاری هاوبرنامه ریزی های حوزه جوانان نقش ایفا کنند و باتوجه به اینکه بجز دو شعبه در استان مابقی شعب فاقد کارشناس جوانان هستند هدف ما فعال سازی امور جوانان شعب با استفاده از توان دبیران کانون هاست همچنین فعال سازی کانون های جوانان سراسر استان که بالغ بر ۴۸۰ کانون جوانان وقریب به ۳۰ هزار عضو جوان  در سراسر استان داریم ،اجرتی طرح های نووابتکاری ،اجرای برنامه های مختلف باهدف جذب وماندگاری اعضا ،شناسایی جوانان نخبه وفعال استان برخی از اهداف مجمع است .

 

بزرگترین هدف مادر سال ۹۵ معرفی حوزه جوانان هلال احمر هرمزگان به استان وکشور است وقرار گرفتن در کنار استانهای مدعی در حوزه جوانان هلال احمر که با درایت جوانان وتلاش های شبانه روزی معاونت جوانان که همیشه شاهد آن هستیم دوراز دسترس نیست .
 * چه برنامه هاواهدافی در سال ۹۵ در دستور کاریت داری ومی خوای بهشون دست یابی؟ 

قطعا باتوجه به سال ۹۴ که سال واقعا خوبی بود در سال جدید باید ادامه دهند آن موفقیت ها باشم تا بتوانم حرکتی کوچک برای استانم وشهرستانم انجام بدم .
پیشرفت حوزه جوانان هلال احمراستان ورسیدن به آن جایگاهی که حق استان است یکی از آرزوهاست ، چند سالی است شوق دیدار رهبر معظم انقلاب رادارم ولی گویا توفیق می خواد دیدار آن عزیز والا مقام که مانداریم آرزویم این است در سال ۹۵ به این آرزویم دست یابم وآرزودارم درسال ۹۵ هم جلوی همه سرم بلند باشد و بتوانم حرکاتی خوب و ماندگار برای استانم انجام دهم .

 

* کلام پایانی ؟ 

سپاس گذارم از لطف بی کران شمابه این حقیر واز خداوند منان که زبان همیشه قاصراز سپاس بوده می خوام همانند سال های گذشته در سال جدید هم یاورم باشد واز همه عزیزانی که به این حقیر لطف داشتند از مسولین استانی و شهرستانی که بحق خیلی مزاحمشان بودم وخیلی جاها کمک های بزرگ بهم کردم قدردانم .

از خانم رفیعی بندری معاون محترم امورجوانان جمعیت هلال احمرهرمزگان که همیشه به این عضو کوچک لطف داشته اند قدردانم امید که عضو خوبی بوده باشم و بتوانم کاری کوچک در هلالی مهربانی انجام دهم .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است