منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: 260199
گروه :خبر
13900801155613_PhotoA

افزایش شدید تعداد افراد بی‌خانمان و بالا رفتن تقاضا برای دریافت کمک‌های غذایی سبب شده است سال ۲۰۱۵ سال بی‌خانمانی در آمریکا لقب گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بنا به نتایج حاصل از تحقیق صورت گرفته توسط شورای شهرداران آمریکا، در حال حاضر شهرهای بزرگ آمریکا با مشکل کمبود فضا برای جا دادن به افراد بی خانمان و همچنین افزایش تقاضا برای دریافت کمک های غذایی از سوی این افراد روبرو هستند.

سال 2015 به دلیل افزایش شدید تعداد افراد بی خانمان در شهرهایی مانند لس آنجلس، واشنگتن دی سی و سیاتل، به عنوان مناطق با بیشترین تراکم جمعیتی، سال بی‌خانمانی در آمریکا لقب گرفته است.

بر اساس تحقیق موسوم به “بی خانمانی و گرسنگی” در آمریکا، تعداد افراد بی‌خانمان در خیابان های این شهرها به شدت افزایش یافته است.

واشینگتن دی سی بیشترین میزان افزایش را در تعداد افراد بی خانمان داشته است به گونه ای که تعداد افراد بی خانمان در این شهر نسبت به سال گذشته 28 درصد رشد داشته و تعداد خانواده های بی سرپناه نیز 60 درصد بالا رفته است.

 از سوی دیگر تقاضای کمک های غذایی نیز در این شهر 27 درصد رشد داشته است.

در سال 2015، جمعیت افراد بی خانمان در نیویورک، پایتخت آمریکا، نیز 60 درصد رشد داشته است.

شورای شهرداران آمریکا، نرخ دستمزد پایین و اجاره بهای بالا در شهرهای آمریکا را از جمله مهمترین دلایل افزایش تعداد افراد بی خانمان و گرسنه در این کشور عنوان کرده اند.

این گزارش تأکید می کند به دلایل ذکر شده، میزان اعتراضات مدنی برای افزایش حداقل حقوق در آمریکا طی سال گذشته افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

در حال حاضر نرخ گرسنگی در آمریکا به بالاترین میزان خود از سال 1930 و دوران رکود شدید اقتصادی تا کنون رسیده است، در سال های گذشته نیز شاهد کاهش شدید بودجه کمک های غذایی در آمریکا بوده‌ایم.

بنا به اعلام گروه ائتلاف حمایت از افراد بی خانمان، هر شب 60 هزار نفر در گرم خانه های نیویورک می خوابند که 23 هزار نفر از آنها کودک هستند.

شهرداری نیویورک اعلام کرده است که در سال های گذشته سالانه 420 میلیون دلار برای ایجاد سرپناه موقت برای افراد بی خانمان  هزینه صرف کرده است که کمک های دولتی برای این موضوع تنها 69 میلیون دلار در سال بوده است.

شهرهای لوس آنجلس، هاوایی، پورتلند، و اورگان آمریکا اخیرا به دلیل تشدید بحران افراد بی خانمان اعلام شرایط اضطراری کرده اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است