منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 329256
گروه :خبر
IMG_9799

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵۷ زندانی را با بدهی بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان از زندان آزاد کردیم گفت:درحال حاضر ۱۱۷ زندانی در استان وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ مراسم جشن گلریزان جهت کمک به مجرمان جرائم غیر عمد با حضور مسئولان شهرستان پارسیان ومدیر عامل ستاددیه هرمزگان در سال شهیدتندگویان برگزار شد.

 

مرادی نژاد مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان گفت: درستاد دیه استان به همراه مددکاران ستاد دیه توانسته ایم ۲۳۰۰ زندانی در جرائم غیرعمد با بدهی بالغ بر ۱۱۶ میلیارد تومانی را از زندان های استان آزاد کنیم .

 

وی همچنین افزود: با وجود اینکه جرائم عمد مورد حمایت مالی سازمان دیه قرار نمی گیرد اما توانسته ایم بیش از ۲۰۰ نفر از زندانیان جرائم عمد را به جهت صلح وسازش واصلاح سازنده از زندان های استان آزاد نماییم.

 

مرادی نژاد گفت: در سال گذشته ۱۵۷ زندانی با بدهی بالغ بر ۱۷ میلیاردتومان را توانسته ایم از زندان های استان آزاد کرده ایم .که تعدادی از این زندانیان مربوط به شهرستان پارسیان بوده اند.

 

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان با اشاره به آزادی زندانیان در سال جاری تصریح کرد:در سال جاری ۲۸ زندانی را با مبلغ بیش از ۳میلیارد تومان بدهی از زندان های استان هرمزگان آزاد نموده ایم.

 

وی ادامه داد: درحال حاضر ۱۱۷ زندانی در زندان های استان داریم که تحمل حبس می کنند ومنتظر دستان کریمانه خیران ونیکوکاران هستند تا بتوانند بار دیگر به آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

IMG_9748

در ابتدای این مراسم نیزعباسی رئیس دادگستری شهرستان پارسیان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گفت: یکی از کارهای نیک در این ماه مبارک،دست نیازمندان را گرفتن است که ستاد دیه کشور در این راستا در سراسر کشور جشن های گلریزان را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمدونیز زندانیان نیازمندکه به علت عدم پرداخت مالی محکوم به زندان شده اند برگزار می کند.

 

عباسی در ادامه ضمن تسلیت وفات حضرت خدیجه(س) گفت: هم زمان شدن جشن گلریزان با وفات حضرت خدیجه(س) یک کار نیک است که حضرت خدیجه(س) نیز با شرکت در کار خیر،کمک شایانی را به پیشبرد اسلام وهمچنین اهدافی که پیامبر اسلام در راستای دین مقدس اسلام مدنظر داشتند انجام دادند.

 

وی با اشاره به اهداف ستاد دیه اظهار کرد:ستاد دیه کشور یک نهادی مردمی است که ازسوی دولت تغذیه مالی نمی شود،واگر کمکی باشد از سمت خیرین است، ستاد دیه به همراه خیرین سعی برآن دارند که زندانیانی را که به خاطر محکومیت های مالی ویا جرائم غیر عمد در زندان به سر می برند را با توجه به شرایط وضوابط آزاد نمایند.

 

رئیس دادگستری پارسیان به دو نوع جرم عممد وغیر عمد پرداخت وتصریح کرد: جرائمی که با انگیزه مجرمانه صورت می گیرد و ارزش های جامعه را مد نظر قرار می دهند و ارزش ها را نقض می کنند این گونه جرائم در مقوله کمک ستاد دیه نمی گنجند ، زیرا جرمی صورت گرفته است ونظم جامعه را برهم زده ونیازمند برخورد شدید است.

 

عباسی در ادامه به جرائم غیر عمد پرداخت و بیان کرد: این نوع از جرم ها به دلیل اینکه فرد براثر یک پیشامد واتفاق مرتکب عملی شده وروانه زندان شده است،بنابراین ستاد دیه همت وتلاشی که دارد اقدام وکمک نسبت به جرائم غیر عمد می باشد.

 

رئیس دادگستری پارسیان به محکومان در بازداشتگاه پارسیان اشاره کرد و گفت: ۴ نفرمحکوم که از نوع محکومیت های مالی هستند در بازداشتگاه پارسیان و۲ محکوم نیز در زندان بندر لنگه به سر می برند.که مجموع مبلغی که برای محکومیت انها در نظرگرفته شده است، حدود ۱۶۰ میلیون تومان می باشد که ۱۰۰ میلیون تومان آن نسبت محکومیت زندانیان در پارسیان و ۶۰ میلیون تومان دیگر مربوط به زندانیان در زندان بندر لنگه می باشد که با کمک خیرین موجبات آزادسازی این زندانیان فراهم خواهد شد.

 

عباسی با اشاره به اثرات مخرب زندان بر زندگی افراد خاطر نشان کرد:پرونده های طلاقی وجود دارند که براثر اینکه فرد به علت محکومیت مالی در زندان به سر می برد و نمی تواند به خانواده سرکشی داشته باشد واین خود به مرور زمان زمینه طلاق را فراهم می اورد.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است