منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۱۷
شناسه خبر: 180133
گروه :خبر

نوبخت، سخنگوی دولت روز گذشته با ادعای اینکه “یارانه هیچ‌کس قطع نشده است”، اظهارات وزیر اقتصاد درباره حذف یارانه نقدی را رد کرد اما این بار سازمان هدفمندی یارانه‌ها وارد میدان شده و رسما سخنان نوبخت را بی‌اعتبار کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، قطع یارانه نقدی برخی خانوارهای پردرآمد که از سوی دولت کلید خورده است، به یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌ها تبدیل شد اما نکته جالب توجه ضد و نقیض‌ گویی‌ برخی مسئولان دولتی در این ماجراست که صحت آن در گفت‌وگویی عادی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها مشخص شد.

حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد به یکی از مهمترین موضوعات پرچالش‌ و سوژه روزهای گذشته رسانه‌ها قرار گرفته است، تا جایی که معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور و سخنگوی دولت نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

به این ترتیب نوبخت سخنگوی دولت در یک نشست خبری رسما از عدم حذف یارانه نقدی افراد خبر داد و تاکید کرد: بودجه سال ۹۴ با تاخیر به دولت رسید و هنوز آیین‌نامه حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد جامعه به تصویب نرسیده است.

در این میان برخی رسانه‌ها از حذف تمام افراد ۵ گروه شغلی و درآمدی جامعه اخبار مختلفی را منتشر کردند و یکی از مسئولان وزارت رفاه حذف برخی افراد ثروتمند به جای گروه‌ها را تایید کرد، یعنی به جای آنکه دولت اقدام به حذف گروه‌ها کند، افراد پردرآمد را از دریافت یارانه محروم کرده است.

در کش و قوس تائید و تکذیب خبر مربوط به حذف یارانه گروه‌های مختلف خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تماس با سازمان هدفمندی یارانه‌ها آخرین اطلاعات مربوط به حذف افراد را دریافت کرد.

بسیاری از شهروندان که یارانه آنها از اسفندماه حذف شده است، در تماسی با رسانه ها اعلام کردند، بر خلاف اعلام معاون رئیس جمهور یارانه نقدی دریافتی از ماه گذشته حذف شده و هیچ گونه پاسخگویی انجام نمی‌شود.

این گفت‌وگوی فارس به نمایندگی از مردم به صورت عادی با یکی از مسئولان بخش یارانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها با عنوان این سوال که چرا یارانه قطع شده، انجام شده است.

در این باره متن دقیق مصاحبه با مسئول مربوطه در سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای جلوگیری از استنباط‌های نادرست به صورت سوال و جواب برای مخاطبان تنظیم می‌شود.

 با سلام چرا یارانه بنده در ماه گذشته حذف شده و دلیل آن چیست؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: آیا شما سرپرست هستید؟

بله

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: آیا در ده سال گذشته سفر به خارج کشور داشته‌اید؟

بله

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: چند گروه از افراد در اسفند ماه حذف شدند که یکی از علت‌ها مسافرت به خارج از کشور بوده و یکی دیگر از عواملی که موجب حذف افراد شده دارا بودن خودروهای خارجی است.

 آیا سفرهای زیارتی هم محسوب می‌شود؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: خیر، شامل سفرهای زیارتی مانند مکه، سوریه و کربلا نمی‌شود.

 به غیر از افرادی که سفر خارجی داشته و یا خودروی خارجی دارند، آیا افراد دیگری هم حذف شده‌اند؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: پزشکان، صرافان، دانشجویان رشته پزشکی، عضو هیات مدیره بانک‌ها و شرکت‌های دولتی از گروه‌هایی هستند که حذف کردیم؛ هر تعداد از افراد خانواده که خودروی خارجی به نامشان باشد، یارانه سرپرست حذف خواهد شد.

 آقای نوبخت اعلام کردند که یارانه هیچ کس قطع نشده است، یارانه چند نفر را قطع کردید؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: به نوشته‌های روزنامه‌ها و رسانه‌ها توجه نکنید، چراکه از اسفندماه یارانه افرادی از گروه‌ها که خدمتتان گفتم، حذف شده است و به عبارتی جز اقشار پردرآمد محسوب شدند.

 آیا نمی‌شود یارانه را دوباره برقرار کرد؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: ما در بخش یارانه سازمان هدفمندی هستیم و در این باره پاسخ می‌دهیم؛ برخی افراد مانند شما اطلاع ندارند که چرا یارانه‌شان قطع شده است، این ۵ گروه افراد طبق بخشنامه از دریافت یارانه محروم شدند.

 آیا بخشنامه رسمی ارسال شده است؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: بله، بخشنامه شده است.

 آیا به شما اسامی هم داده‌اند؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: خیر بر اساس بررسی‌هایی که دولت انجام داده از روی کد ملی یارانه افرادی که شامل آن ۵ گروه هستند، حذف شد.

طبق تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴، دولت موظف است یارانه ثروتمندان را حذف کند و این موضوع در بودجه ۹۳ نیز به گونه‌ای دیگر ذکر شده بود تا دولت از طریق درآمد خانوار، افراد نیازمند متقاضی را شناسایی کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است