منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷
شناسه خبر: 266883
گروه :خبر
1817796

معاون مناطق توسعه مناطق محروم کشور اظهار کرد:سازمانهای مردم نهاد از طریق سازمانهای دولتی و حکومتی باید از افراد محروم جامعه حمایت کنند.

سید ابوالفضل رضوی،معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمزدر حاجی آباد گفت: یکی از توجهات ویژه جمهوری اسلامی ایران توجه به مناطق محروم و رفع تهدیدها در مناطق کمتر توسعه یافته می باشد ایجاد زمینه های مناسب برای رشد و تعالی حق مردم جامعه است.

وی با اشاره به حضور خانواده محروم در منطقه کوهشاه احمدی گفت:نظام به این باور است که باید برای مردم مناطق محروم برنامه ریزی کند و مشکلات محرومان جامعه را حل کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره تشکیل کارگروهی متشکل از صاحب نظران و برنامه اجرایی آنها اظهار کرد:سازمانهای مردم نهاد و دولتی و از طریق سازمانهای مردم نهاد دولتی و حکومتی باید از افراد محروم جامعه حمایت کنند.

وی تاکید کرد:باید مانع از ایجاد محرومیت شد و با کاهش افراد محروم در جامعه از تعداد افراد تحت پوشش کاست.

رضوی تصریح کرد: برای تمامی مناطق چنانچه مردم مناطق کمتر توسعه یافته روستایی در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و افرادی که مشکل مالی دارند را تحت پوشش قرار دهند دیگر شاهد حضور خانواده های محروم در مناطقی مانند کوهشاه نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه کمک رسانی به قشر محروم از سوی کمیته امداد و بهزیستی انجام می شود، ادامه داد:شرکت های تعاونی برای استان های  مرزی در نظر گرفته شده که مردم یک روستاها با مبلغی در توانشان با سهم اورده مردم ده درصدی تعاونی تشکیل دهند و دولت نیز ما بقی هزینه وام  را پرداخت می کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تاکید کرد: این وام هم بدون سود و با کارمزد سه درصد می باشد و هم اکنون روستای های خراسان رضوی این طرح در حال انجام است.

رضوی با اشاره به فقر مردم کوهشاه احمدی و وجود معادن تصریح کرد: مردم کوهشاه احمدی اگر تعاونی تشکیل دهند، دولت نیز حمایت می کند ت افراد تحصیل کرده منطقه در معادن ورود پیدا کنند و  خودشان از ذخایر معادن بهره برداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: با پیگیری های انجام شده خانواده محروم هم مورد حمایت قرار خواهند گرفت تا مشکلشان حل می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند