منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۳
شناسه خبر: 331075
گروه :خبر
hormoz

آژانس پناهجویان سازمان ملل در گزارش سالانه خود اعلام کرد که تعداد آوارگان جهان به بالاترین میزان خود رسید و در سال 2015 از مرز 65 میلیون نفر گذشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آژانس آوارگان سازمان ملل اعلام کرد که تعداد آوارگانی که در نتیجه درگیری‌ها پناهگاههای خود را از دست داده‌اند، به بالاترین حدی که تاکنون ثبت شده است، رسید.

شبکه بی بی سی گزارش کرد، طبق این آمار و ارقام، برآوردها حاکی از آن است که تا پایان سال 2015، 65.3 میلیون نفر یا آواره، پناهجو بودند یا اینکه در کشور خود آواره بودند.

این آمار و ارقام حاکی از آن است که یک نفر از هر 113 نفر در روی کره زمین آواره بودند. بعلاوه آنکه، رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل می‌گوید «جو نگران‌کننده بیگانه‌هراسی» در اروپا ایجاد شده است زیرا کشورهای اروپایی برای مقابله با بحران پناهجویان مواجه است.

هجوم آوارگان به کشورهای اروپایی که بیشترین تعداد از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون به حساب می‌آید، به حمایت بیشتر افراد از گروههای راست افراطی و همچنین سیاست‌های بحث‌برانگیز ضدمهاجرت منجر شده است.

سازمان ملل در گزارش سالانه خود در روز جهانی آوارگان اعلام کرد که اولین بار است که تعداد آوارگان در سراسر جهان از 60 میلیون نفر می‌گذرد.

 این گزارش می‌افزاید که بیش از نیمی از آنها از کشورهای جنگ‌زده سوریه، افغانستان و سومالی آمده‌اند و سازمان ملل می‌گوید علیرغم تمرکز بیش‌ از اندازه بر روی مسئله مهاجران، 86 درصد از آوارگان در کشورهایی با درآمدهای پایین و متوسط پناه داده شده‌اند.

طبق این گزارش، آلمان بیشترین درخواست پناهندگی را دریافت کرده است و این نمایانگر آن است که این کشور بیشترین آمادگی برای پذیرش پناهجویان را دارد.

بنا به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM)، بیش از یک میلیون و 11 هزار و 700 پناهجو سال گذشته میلادی از طریق دریا وارد اروپا شدند که البته سازمانهای دیگر آمار بالاتری را اعلام کرده‌اند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که حدود 35 هزار نفر نیز از طریق راه زمینی وارد اروپا شده‌اند. مقصد مورد علاقه اکثر آوارگان، کشورهای شمال اروپا که ثروتمندتر هستند همچون آلمان و سوئد می‌باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان