منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۴
شناسه خبر: 180033
گروه :خبر
 

علی مرادخانی از تمرین ارکستر سمفونیک تهران بازدید کرد

سازمان بزرگ ارکسترها تشکیل می‌شود/ احتمال ادغام ارکستر سمفونیک و ملی

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تشکیل سازمان بزرگ ارکسترها، شاید بشود ارکستر سمفونیک تهران را به ارکستر سمفونیک ملی ایران در یک فضای بزرگ‌تری تبدیل کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «علی مرادخانی» معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار از تمرین ارکستر سمفونیک تهران گفت: ارکستر سمفونیک تهران به نظر بنده به نسبت آنچه که دیدم فوق العاده بود و خیلی عالی ارکستر پیش می‌رود.
وی ادامه داد: بنده اعتقاد دارم علی رهبری را در همه جوانب باید کمک و حمایت کرد تا بتواند این کار به همین صورتی که پیش می‌رود ادامه دهد.
مرادخانی تصریح کرد: بعضی وقت‌ها با خودم می‌گویم این تمرین‌ها به شخصه خود یک کلاس درس است و حتی جز نوازندگانی که می‌نوازند برای موزیسین‌هایی که می‌خواهند تمرین را ببینند به شخصه می‌تواند تجربه ای خوب باشد و می‌توانند ببینند که چطور یک اتفاق به این مهمی می‌افتد و مشخص می‌کند که وقتی یک کنسرت آماده می‌شود چه زحماتی برای آن کشیده شده است. البته علی رهبری سلایق خاص خود را دارد و اینجا می‌بینیم که چه اتفاقات متفاوتی در حال رخ دادن است.
مرادخانی درباره وضعیت ارکستر ملی ایران اظهار کرد: در حال حاضر در حال طراحی برنامه ریزی جدیدی هستیم و دوستان هم پیشنهاداتی را ابلاغ کرده‌اند. البته به بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی و علی رهبری عرض کردم که این موضوع را در حوزه‌های فکری و رسانه ای هم مطرح کنند تا روی آن فکر شود و آن موضوع این است که یک سازمان بزرگ ارکسترها را زیر نظر بنیاد رودکی تشکیل دهیم.
وی افزود: ما در نظر داریم یک چنین سازمانی را داشته باشیم تا مجموعه‌ای از نوازنده‌ها برای مجموعه همه اتفاقاتی که در ارکستر سمفونیک، ملی و مجلسی می‌افتد، تربیت شوند تا هر زمان که لازم شد همه چیز به فرد برنگردد و به یک جریان کلی سازمانی بازگردد تا هر کسی که می‌تواند در این زمینه کار کند، ارکستر را تحویل گرفته و همکاری کند. شاید این طریقی باشد تا بتوانیم، این مجموعه از ارکسترها را پایدار و ماندگار کنیم.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: البته که روی این موضوع باید فکر و بحث شود چون جریان جدید و فکر نویی است که می تواند مجموعه‌ای به نام سازمان بزرگ ارکسترها راه اندازی کند.
وی افزود: به قول علی رهبری ایران مجموعه‌ای بزرگ از گنجینه ها است و هر کدام از رهبرها اگر خواست کار کند باید این مجموعه را انتخاب کرده و با آن ها همکاری کند.
مرادخانی ادامه داد: البته روی این موضوع باید فکر و تمرکز بیشتری داشت تا بر روی این ایده فکر درستی شود که با این شرایط اگر چنین اتفاقی بیفتد شاید بشود ارکستر سمفونیک تهران به ارکستر سمفونیک ملی ایران در یک فضای بزرگ تری تبدیل شود.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها خاطر نشان کرد: البته که همه این‌ها در حد گفتگوهای اولیه است و من انتظار دارم بزرگان و اساتید و صاحب نظران در این ایده ما را همکاری کنند تا به یک جمع بندی درست تر برسیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است