منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۷
شناسه خبر: 304540
گروه :خبر
710393

مدیر گروه سلامت بهداشت و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: شرکت‌های بیمه گر به دلیل هزینه‌های بالای دندانپزشکی مقید به تحت پوشش قرار دادن بیمه مردم در زمینه مشکلات دهان و دندان نیستند که این موضوع آسیب بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ دکتر امیررضا مهرعلیان، درباره مشکلات رشته دندانپزشکی در کشور گفت: قیمت‌های زیاد مواد و تجهیزات دندانپزشکی یکی از اصلی ترین مشکلات دندانپزشکان در حوزه سلامت دهان و دندان محسوب می‌شود.

وی در ادامه فزود: مشکل دیگر زیربار هزینه‌ها نرفتن توسط سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه دندان است به شکلی که شرکت‌های بیمه مقید به تحت پوشش بیمه قرار دادن مردم در زمینه مشکلات دهان و دندان نیستند و این موضوع آسیب بزرگی است.

نوسانات دلار بر قیمت مواد دندانپزشکی وارداتی تاثیر می‌گذارد
مدیر گروه سلامت بهداشت و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به اینکه سلامت مردم به عملکرد دولت، دندانپزشکان و بخش بیمه کشور مربوط است، بیان کرد: در زمینه خدمات دهان و دندان بیمه خاصی وجود ندارد و پرداختی مردم در این حوزه به شدت بالا است البته دلایل آنان این است که مواد مصرفی و تجهیزات عموماً وارداتی هستند و در این باره دندانپزشکان مقصر نیستند حتی با تغییرات دلار در سال اخیر قیمت مواد مصرفی دندانپزشکی سه برابر شده است.

عموم مردم از پرداخت هزینه‌های بالای دندانپزشکی ناراضی هستند
مهرعلیان، گفت: تعرفه‌های بخش دندانپزشکی ما از نظام پزشکی به وزارت بهداشت واگذار شده است که تعیین کننده قیمت خدمات این وزارت خانه شد، البته تغییر سه برابری بر روی هزینه خدمات اعمال نشده، حتی در برخی سال‌ها تعرفه ها ثابت مانده است و این شرایط باعث شده که در بخش دندانپزشکی پرداخت از جیب مردم زیاد باشد و عموم مردم از این موضوع رضایت مندی ندارند.

وی با بیان اینکه با توجه به سنگینی هزینه‌ها ما باید به موضوع پیشگیری بپردازیم، تاکید کرد: در این باره باید نیروهایی مانند بهداشت کاران و رشته‌های حد فاصل پیش از درمان را تربیت کنیم و در بحث پیشگیری در سطح یک و دو برنامه ریزی را انجام دهیم تا شاهد پوسیدگی در سنین پایین نباشیم.

دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه 4 تا 5 دندان پوسیده دارند
مدیر گروه سلامت بهداشت و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: از دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه آزمون سلامت گرفته می‌شود و دهان و دندان آنان در کنار قد و وزن معاینه می‌شود که در همان مرحله ابتدایی شاهد 4 یا 5 دندان پوسیده از دانش آموزان هستیم و این موضوع نشان از عدم توجه به موضوع پیشگیری است که باید در مهدکودک‌ها مورد توجه قرار گیرد.

ورود بهداشت کاران دهان و دندان به موضوع پیشگیری مانع از خروج ارز از کشور است
مهرعلیان، با اشاره به اینکه مادران پیش از بارداری باید به سلامت دهان و دندان خود توجه کنند تا در دوران بارداری سلامت خود و آینده کودک را حفظ کنند، خاطرنشان کرد: در این باره رشته‌ای مانند بهداشت کار دهان و دندان بسیار مهم است تا سلامت دهان و دندان ارتقاء یابد و به این شکل با کاهش هزینه‌ها برای جلوگیری از خروج ارز از کشور کمک کننده خواهند بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است