منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
شناسه خبر: 176844
گروه :خبر
n00035379-b

  دانشمندان دانشگاه استنفورد موفق به ساخت باتری آلومینیومی منعطفی شدند که می‌تواند در عرض یک دقیقه شارژ شود. آنان می‌گویند این باتری دنیای فناوری را متحول می‌کند. به گزارش فارس به نقل از هرمز ، روش شارژ این باتری از نمونه‌های موجود بسیار ایمن‌تر است و خطر داغ شدن بیش از حد یا انفجار […]

 

دانشمندان دانشگاه استنفورد موفق به ساخت باتری آلومینیومی منعطفی شدند که می‌تواند در عرض یک دقیقه شارژ شود. آنان می‌گویند این باتری دنیای فناوری را متحول می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از هرمز ، روش شارژ این باتری از نمونه‌های موجود بسیار ایمن‌تر است و خطر داغ شدن بیش از حد یا انفجار باتری به حداقل می‌رسد.

البته مشکل اصلی این باتری در حال حاضر ظرفیت پائین آن است که محققان می‌گویند این مشکل هم با بررسی‌های بیشتر در آینده حل خواهد شد.

محققان می‌گویند این باتری می‌تواند جایگزین باتری‌های آلکالاین شود که استفاده از آن برای محیط زیست مضر است و همین طور می‌توان آن را جایگزین باتری‌های لیتیومی کرد که احتمال اشتعالش وجود دارد.

جنس آنود این باتری از آلومینیوم و جنس کاتود آن از گرافیت است و این مجموعه همراه با الکترولیت مایع یونی داخل یک بسته منعطف پوشیده از پلیمر قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه الکترولیت یاد شده در واقع نمک مایع در دمای اتاق است، امنیت آن تضمین شده است.

بنابراین حتی ضربه زدن به این باتری با چاقو هم مشکلی به وجود نخواهد آورد.

این در حالی است که اگر به باتری یک گوشی معمولی چنین ضربه‌ای وارد شود شاهد اشتعال و انفجار آن خواهیم بود.

باتری مذکور هم در یک دقیقه شارژ می‌شود و هم از نظر نگهداری شارژ خود ۷ برابر بهتر از باتری‌های لیتیومی عمل می‌کند.

خم کردن و تا کردن این باتری نیز ممکن بوده و همین مساله طراحی پوشیدنی‌های الکترونیک را ساده‌تر خواهد بود.

ارزان‌تر بودن آلومینیوم نسبت به لیتیوم و سازگاری بیشتر با محیط زیست هم مزیت دیگر این باتری است

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی