منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۱
شناسه خبر: 358682
گروه :خبر
%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b0%db%b5_%db%b2%db%b0%db%b3%db%b2%db%b4%db%b1

رئیس بیمارستان دامپزشکی کیش از ساخت بیمارستان تخصصی دانپزشکی با هدف جذب گردشگران سلامت در آینده ای نزدیک خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازکیش پرس، در همایشی که به مناسبت 14 مهر، روز دامپزشکی در هتل ایران برگزار شد  دکتر سید علی سیفی رئیس اداره دامپزشکی کیش با بیان تاریخچه ای از دامپزشکی در جهان و ایران گفت: بقایای کشف شده نشان می دهد که حتی پیش از میلاد مسیح نیز میان پزشک و دامپزشک تفاوت هایی وجود داشته و در ایران همزمان با دوران هخامنشی دامپزشکی به سوی تخصصی شدن گرایش پیدا کرد و به مرور به شکل مدرن امروز درآمد.

وی با اشاره به اهمیت مهربانی نسبت به حیوانات و رعایت حقوق آن ها گفت: درصدر اسلام دامپزشکی، تیمار و نگهداری از اسب ها  برای استفاده در جنگ ها و دیگر فعالیت های زندگی بسیار حائز اهمیت بود.

سیفی به شیوع بسیاری از بیماری ها در بخش های مختلف کشور همزمان با آغاز جنگ جهانی اول اشاره کرد و افزود: دامپزشکی به شکل مدرن از سال 1303 آغاز شد و برای نخستین بار در سال 1350قانون دامپزشکی با بیش از 21 ماده و تبصره تصویب شد و هنوز هم لازم الاجراست.

وی ادامه داد: دامپزشکی مدرن امروز در فرآیند پدافند غیرعامل، مبارزه با بایو تروریسم و اقتصاد پایدار نقش عمده ای برعهده دارد.

رئیس اداره دامپزشکی کیش شعار” دام سالم، غذای سالم و جامعه سالم ” بیانگر اهمیت توجه به سلامت در شبکه دامپزشکی دانست و افزود: امروزه دامپزشکی تنها به سلامت دام نمی اندیشد بلکه رسالت دامپزشکی رصد سلامت جامعه با شعار«سلامت ازمزرعه تا سفره» است .

وی با تاکید بر اینکه بیش از 400 نوع بیماری مشترک میان دام و انسان شناخته شده است افزود: دامپزشکان بسیاری تلاش می کنند تا با پیشگیری های لازم از سلامت جامعه حفاظت و حراست کنند و به هیچوجه از ارائه خدمات دلسرد نمی شوند.

دکتر ضیاء بارچی پور سخنران دیگر این مراسم با اشاره به تاکید رسول اکرم(ص) در مهربانی با حیوانات گفت: رسول گرامی اسلامی فرموده است« مهربانترین مردم کسانی هستند که با حیوانات به درستی رفتار می کند.»

وی افزود: هدف شبکه دامپزشکی افزایش سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه است.

بارچی پور با تاکید بر کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام به عنوان یکی از اساسی ترین فعالیت های شبکه دامپزشکی اظهار کرد: بیمارستان دامپزشکی هم راستا با بیمارستان های انسانی در کنترل و پیشگیری از بیماری ها در جامعه حضور دارد.

وی همچنین با اشاره به بخش های مختلفی چون جراحی، اورژانس، بستری، رادیولوژی، آزمایشگاه و پاراکلینیک در بیمارستان دامپزشکی کیش از ساخت بیمارستان تخصصی دامپزشکی در کیش با هدف جذب گردشگر سلامت خبرداد و گفت: هدف ما در آینده ساخت بیمارستان تخصصی برای اولین بار در ایران در حوزه دامپزشکی مطابق با استانداردهای روز دنیا است.

رئیس بیمارستان دامپزشکی کیش با بیان اینکه طرح اولیه ساخت بیمارستان آماده است تاکید کرد: هدف ما مطرح شدن در خاورمیانه و افزایش ضریب توریسم سلامت در جزیره کیش است.

وی همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی عمومی و تخصصی و احداث داروخانه اختصاصی و تخصصی دامپزشکی در کیش خبرداد و خاطر نشان کرد: در آینده ای نزدیک جزیره کیش در سراسر کشور به پایلوت دامپزشکی تخصصی تبدیل خواهد شد.

بارچی پور اظهار امیدواری کرد با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش در سرعت بخشی به ساخت و راه اندازی بیمارستان تخصصی دامپزشکی کیش این بیمارستان تا پایان سال 92 به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر