منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
شناسه خبر: 238808
گروه :خبر
akhani-article-1-2

رئیس دانشگاه پیام نور استان گفت: با ساخت بندر گاههای متعدد، جریان کرانه ای در آبهای ساحلی بندرعباس تضعیف و توان پالایش آلودگی در آبهای ساحلی بندرعباس کاهش یافته و دریا ثروت بین نسلی است و توجه به توسعه پایدار آن می تواند متضمن رسیدن درست این امانت به آیندگان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، صمد حمزه ای ، رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان گفت:  عمده ترین منابع تهدیدات محیط زیستی در بندرعباس ورود پساب فاضلاب شهری و صنعتی به دریا، عدم ساماندهی خورها، پیشروی نامناسب خشکی در دریا، تخلیه سوخت قاچاق به دریا، تخلیه آب توازن کشتی ها در دریا، ساخت موج شکنها و بندرگاههای متعدد و بدون ضابطه های زیست محیطی در ساحل بندرعباس می باشد.

 

 

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به اینکه دریا ثروت بین نسلی و توسعه پایدار متضمن رسیدن درست این امانت به ایندگان است،  اظهارکرد: 60 درصد فاضلاب بندرعباس بدون تصفیه وارد دریا می شود که در هر ثانیه بیش از 800 لیتر پساب شهری و صنعتی می باشد.

 

 

 

 

 

حمزه ای تصریح کرد: ساخت موج شکن ها و بندرگاههای متعدد در بندرعباس باعث تضعیف جریان کرانه ای آب شده است که نقش آن اختلاط آبهای کم عمق ساحلی با آبهای عمیق دور از ساحل است و این پدیده را باعث ماندگاری آلودگی و پائین آمدن توان پالایش آلودگی در ساحل دریا است.

 

 

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تغییر الگوهای جریان، موج و جزر و مد و تغییر شکل فرمایش و نهشت رسوبات، عدم توجه به دشیب ساحلی و استفاده از مصالح نامرغوب بدون توجه به دانه بندی رسوبات ساحلی و تشکیل پشته های جدید از عمده مشکلات پش آمده در پیشروی های اخیر در دریا و ساخت موج شکنهای متعدد در ساحل بندرعباس می باشد.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند