منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
شناسه خبر: 253707
گروه :خبر
13920229000433_PhotoA

محققان چینی دانشگاه Nankai موفق به اختراع اولین خودروی جهان شده اند که می توان آن را با استفاده از مغز کنترل کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دوآن فنگ از اساتید دانشگاه مذکور که رهبری این طرح را بر عهده داشته از دو سال قبل تمام وقت خود را صرف ساخت این خودرو کرده و فناوری خاصی را به همین منظور ابداع کرده است.

برای این کار افراد باید پوشش خاصی را بر روی سر خود قرار دهند که قادر به قرائت سیگنال های ذهن است و راننده با استفاده از آن می تواند خودروی مذکور را برای عقب و جلو رفتن کنترل کند.

فرامین مغزی برای متوقف کردن این خودروها و قفل کردن یا باز کردن قفل آنها هم قابل استفاده هستند. این فناوری کنترل مغزی در آینده نزدیک در خودروهای بدون سرنشین هم به کار گرفته خواهد شد.

پوشش سر طراحی شده برای کنترل مغزی خودروها دارای 16 حسگر جداگانه است که سیگنال های مورد نیاز را از ذهن انسان به خودرو منتقل می کند. علاوه بر این یک برنامه رایانه‌ای هم برای شناسایی دقیق سیگنال ها و تبدیل آنها به سیگنال های مورد نیاز برای کنترل خودروها طراحی شده است.

سیگنال های کنترل کننده خودرو بعد از شناسایی و انتخاب به طور بی سیم به رایانه منتقل شده و رایانه آنها را پردازش وطبقه بندی کرده و نیت فرد را تشخیص می‌دهد. سپس این سیگنال ها به فرمان کنترلی قابل درک برای خودرو ترجمه می شوند.

محققان در واکنش به افرادی که استفاده از این روش را عامل افزایش تصادفات دانسته اند گفته اند کاربرد فناوری مذکور نیازی به تمرکز راننده ندارد و تمرکز تنها در زمان چرخش خودرو یا تغییر مسیر حرکت آن از لاینی به لاینی دیگر ضروری است. در حال حاضر خودروهای قابل کنترل با مغز تنها در یک مسیر مستقیم قادر به حرکت هستند و هنوز برنامه ای برای تولید انبوه آنها وجود ندارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی