منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰
شناسه خبر: 223140
گروه :خبر
image395965

علی رغم تاکید صریح مقامات قضایی مبنی بر ممنوعیت انتشار مطلب یا تصاویر از رئیس دولت اصلاحات، برخی تشکل های به اصطلاح دانشجویی با انتشار تصاویر یا جملات منتسب به محمد خاتمی قصد ایجاد نوعی ساختار شکنی در محیط دانشگاه ها دارند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علی رغم تاکید صریح مقامات قضایی مبنی بر ممنوعیت انتشار مطلب یا تصاویر از رئیس دولت اصلاحات، برخی تشکل های به اصطلاح دانشجویی در دانشگاه های استان اصفهان اقدام به انتشار تصاویر یا جملات منتسب به محمد خاتمی می کنند.

این گونه اقدامات ساختار شکنانه و غیر قانونی در حالی توسط برخی تشکل های به ظاهر دانشجویی در دانشگاه های مرجع استان و در آغازین روز های سال تحصیلی جدید در حال برنامه ریزی است که همواره تشکل های دانشجویی به عنوان باشگاه دانشجویان قانون گرا و آرمان خواه در دانشگاه ها فعالیت داشته اند و یکی از اصلی ترین تبلور های آرمان خواهی آنان اعتقاد و التزام به قوانین جاری کشور بوده است.

جدای از این، از آن جا که کلیه اقدامات تشکل های دانشجویی تحت نظارت مستقیم هیئت نظارت بر تشکل های دانشجویی دانشگاه است، این سوال پیش می آید که آیا این گونه اقدامات با اطلاع و مجوز مسئولین محترم هیئت نظارت صورت می گیرد یا متولیان این گونه اقدامات غیر قانونی در سایه بی اطلاعی مسئولین و در تصمیم هایی خودسرانه اقدام به انتشار این گونه تصاویر و مطالب می نمایند؟

به نظر می رسد با در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه سال جاری و اهمیت استراتژیک این دو انتخابات برای برخی احزاب و جریان های سیاسی، اتاق فکر این احزاب سیاسی به دنبال نفوذ در تشکل های دانشجویی و بیان مطالبات و ادعاهای غیرقانونی خود از تریبون این تشکل ها در مجامع دانشگاهی و استفاده از پتانسیل پر ظرفیت دانشجویان در دانشگاه های مرجع استان هستند.

در هر صورت، آن چه مبرهن است لزوم نظارت و هوشیاری بیشتر مسئولین محترم دانشگاهی در مواجهه با این گونه اقدامات غیرقانونی برخی عناصر نفوذ یافته در تشکل های دانشجویی است. چرا که عدم توجه و نظارت کافی بر فعالیت های تشکل های حاشیه دار (که بعضا در گذشته نه چندان دور هم اقداماتی حاشیه ساز در دانشگاه انجام داده اند) از طرف مسئولین نظارتی دانشگاه، باعث می شود فضای علمی-فرهنگی دانشگاه به جولانگاه برخی احزاب و جریان های سیاسی مسئله دار تبدیل شود.

صاحب نیوز آمادگی خود جهت انتشار توضیحات مسئولین محترم هیئت نظارت دانشگاه اصفهان و دانشگاه آزاد خوراسگان پیرامون اقدام غیر قانونی انتشار مطالب و تصاویر منتسب به رئیس دولت اصلاحات در فضای دانشگاه را اعلام می دارد.

 

photo_2015-09-22_00-40-59

photo_2015-09-22_00-41-06

photo_2015-09-21_23-33-36

photo_2015-09-21_23-33-26

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است