منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳
شناسه خبر: 177875
گروه :خبر
4

اعضا کمیسیون حقوقی شورای شهر رودان در زمینه مسائل حقوقی مرتبط با حقوق شهروندی و پیگیری مطالبات شهرداری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از رودان نیوز، در جلسه کمیسیون حقوقی شورای شهر رودان که با حضور اعضای شورای شهر، سیدعبدالوهاب هاشمی شهردار رودان، جعفر کوهزاد رییس دادگستری، رضا مختاری دادستان و چند تن از قضات دادگستری رودان برگزار شد، اعضاء در زمینه مسائل حقوقی مرتبط با حقوق شهروندی و پیگیری مطالبات شهرداری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اختلافات بین مؤدیان و شهرداری قبل از ارجاع به کمیسیون ماده ۱۰۰ حل شود

جلال محسنی، رییس شورای شهر رودان در ایتدای این نشست با اشاره به اهداف برگزاری این نشست، گفت: کمیسیون حقوقی شورای شهر رودان با هدف هم اندیشی برای حل مشکلات زیادی که در گذشته در این بخش وجود داشته و ارائه راهکارهای لازم تشکیل شده است.

محسنی، ضمن تقدیر از تعامل خوب مجموعه دادگستری رودان با شورای شهر و شهرداری، افزود: تخلفاتی در بحث ساخت و ساز صورت می گیرد که به طور عمده ناشی از ناآگاهی است؛ لذا تلاش داریم برای بازپس گیری تصرفات غیرقانونی، به دنبال راهکاری هستیم که قبل از ارجاعمتخلفان به مراجع قضایی به نوعی این قضیه بین شهرداری و فرد متصرف فیصله پیدا کند.

رییس شورای شهر رودان با اشاره به ماده ۹۲ فصل هشتم قانون شهرداری ها،بیان داشت: در این خصوص با کسانی که اقدام به نوشتن هر نوع مطلب و یا تبلیغات بر روی دیوارهای شهر که مخالف مقررات شورای شهر و یا خارج از محل های تعیین شده برای نصب تبلیغات باشد، برخورد قانونی ضورت خواهد گرفت و جریمه خواهند شد.

وی همچنین در راستای اجرای ماده ۷۷ قانون شهرداری ها، از دادستان رودان خواست در زمینه رفع اختلاف بین مؤدیان و شهرداری، همکاری لازم را قبل از ارجاع این پرونده ها به کمیسیون ماده ۱۰۰، داشته باشد.

لزوم نگاه حقوقی در انعقاد قراردادها با پیمانکاران

روح الله رحیمی ،عضو شورای شهر رودان در این نشست، بیان داشت: زمانی که کمیسیون ها را در ابتدای شکل گیری دوره جدید شوراها تشکیل می دادیم، بعضی از اعضاء نظرشان این بود که این کمیسیون تشکیل نشود، اما باید این را بدانیم که اگر شهرداری بر دو رکن اصلی استوار باشد، یک رکن آن کمیسیون حقوقی است.

وی افزود: اگر شهرداری نتواند در محاکم قضایی و در دعاوی حقوقی دفاعیه خوبی ارائه کند، چندان در راستای اهداف اصلی خود موفق نخواهد بود.

عضو شورای شهر رودان نخستین مشکل در این حوزه را مربوط به قراردها عنوان کرد و گفت: شهرداری قراردهایی را با برخی پیمانکاران در گذشته و زمان فعلی منعقد کرده است که بدون توجه به بعد حقوقی، قراردهایی با برخی پیمانکاران منعقد شده که به عنوان مثال جریمه ای برای تآخیر در انجام  یک پروژه مهم در نظر گرفته نشده و پس از گذشت یک سال هنوز این پروژه پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته و بعید می دانم در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

رحیمی، همچنین پیشنهاد کرد، تصمیم گیری نهایی برای انعقاد قراردادهای جدید با مبلغ بیش از ۲۵۰میلیون تومان به کمیسیون حقوقی شورای شهر واگذار شود.

تکریم ارباب رجوع در مراجعات مردمی به دادگستری رودان بیش از پیش مدنظر قرار گیرد

منصور فرهادی، عضو شورای شهر رودان با بیان اینکه شورای شهر به عنوان یک پارلمان محلی موظف است از طریق تعامل بانهادها و ارگان ها، نسبت به پیگیری مشکلات مردمی در حوزه های مختلف اقدام کند، گفت: نهادها و دستگاه های اجرایی نیز موظف هستند این تعامل و همکاری را داشته باشند.

فرهادی افزود: حقیقتا” تعامل خوبی بین مجموعه دادگستری رودان و شورای شهر و شهرداری در راستای حل و فصل مشکلات مردم و نیز پیگیری مطالبات شهرداری وجود دارد.

وی همچنین با بیان اینکه “در ادارات هرمزگان، احترام مراجعین به طور شایسته حفظ نمی شود“، گفت: علی رغم برخی محدودیت ها و شرایطی که در دستگاه های امنیتی و قضایی وجود دارد، لذا تا جایی که ممکن است باید با افراد به نحوه مناسبی برخورد شود؛ در تمام دستگاه ها اوضاع همین گونه است و دادگستری هم یکی از آنهاست.

رییس شورای شهر رودان و رییس شورای عالی استان هرمزگان همچنین با تأکید بر بهره گیری از تمامی ظرفیت ها برای خدمات رسانی به مردم، از همکاری رییس دادگستری، دادستان و رییس اداره زندان رودان در راستای بکارگیری نیروهای “زندان با کار” برای پاکسازی محلات و ساخت و سازهای مرتبط با حوزه کاری شهرداری رودان تقدیر کرد.

میلیاردها تومان از حقوق شهرداری رودان در سالیان گذشته ضایع شده است

سیدمحمدرضا سجادی عضو دیگر شورای شهر رودان نیز در این نشست، گفت: به دلیل اینکه برخی از حقوق شهرداری در سال های گذشته ضایع شده بود، کمیسیون حقوقی شورای شهر تشکیل شد تا بتوانیم جلوی ضرر و زیان را بگیریم و یا به حداقل برسانیم.

سجادی افزود: تشکیل کمیسیون حقوقی با نگاهی دوسویه مسائل را دنبال خواهد کرد، به این ترتیب که تلاش خواهیم کرد، نه حقوقی از شهروندان ضایع شود و نه از شهرداری.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته به دلیل نبود کارشناس حقوقی قوی و مجرب، شهرداری رودان متحمل میلیاردها تومان ضرر و زیان شده است؛ لذا برای جبران، پیشگیری و یا کاهش صدمات ناشی از این امر، نیازمند تعامل و همکاری دستگاه قضا هستیم.

لزوم تعامل مجموعه دادگستری با شورای شهر برای شناسایی آسیب ها در حوزه حقوقی

آزاده امینی عضو شورای شهر رودان در این نشست با اشاره به تعامل خوب دادگستری و فرمانداری رودان در برگزاری نشست های کمیسیون اجتماعی شورای شهر در راستای شناسایی آسیب های احتماعی، بر ادامه این تعامل و برگزاری نشست های کمیسیون حقوقی در زمینه شناسایی آسیب های موجود در فرآیند عملیاتی مسائل حقوقی تأکید کرد.

کسب رتبه نخست استان در زمینه برگزاری نشست های کمیسیون ماده ۱۰۰

سیدعبدالوهاب هاشمی شهردار رودان با بیان اینکه در مجموعه شهرداری رودان نیازمند نیروهای متخصص هستیم، گفت: در زمینه مسائل حقوقی علاوه بر تخصص، سلامت (سلامت اداری) افراد نیز شرط است که در این زمینه ما با مشکل روبرو هستیم.

وی افزود: خیلی از اموالی که در سنوات گذشته به صورت نادرست از تملک شهرداری خارج شده بود، توانستیم با برخورد به موقع و قانونی جلوی این تصرفات را بگیریم.

شهردار رودان با اشاره به برگزاری ۱۰جلسه بدوی و تجدیدنظر کمیسیون ماده ۱۰۰، گفت: از این حیث شهرداری رودان رتبه نخست را در سال گذشته به خود اختصاص داد.

در ادامه قضات حاضر در نشست، راهکارهای لازم برای حل مشکلات مطروحه توسط شورای شهر و شهردار رودان را ارائه کردند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود