منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: 309047
گروه :خبر
13941203000078_PhotoA
 

سفر رئیس جمهوری آفریقای جنوبی بعد از 37 سال به ایران

زوما شنبه در تهران

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در پاسخ به دعوت همتای ایرانی خود فردا (شنبه) در صدر هیأت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی وارد تهران می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جاکوب زوما رئیس جمهور آفریقای جنوبی در پاسخ به دعوت همتای ایرانی خود و در رأس یک هیأت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی فردا (شنبه) وارد تهران می‌شود و قرار است روز یکشنبه با حسن روحانی دیدار و راه‌های گسترش مناسبات تهران – پرتوریا را بررسی کند.

قرار بود زوما 10 اسفند سال گذشته (1394) به تهران سفر کند که این سفر به تعویق افتاد و حسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص علت تعویق سفر «جاکوب زوما» رئیس جمهور آفریقای جنوبی به تهران، عنوان کرد: این سفر قرار بود در این هفته صورت گیرد و هیأت‌های مقدماتی آفریقا شامل 6 هیأت به تهران سفر کرده و 4 دور گفت‌وگوی مقدماتی برای فراهم کردن مقدمات سفر صورت گرفته بود، در آستانه انجام سفر به دلیل امر فوق‌العاده‌ای که در قاره آفریقا اتفاق افتاد و تشدید بحران داخلی بروندی و تعهدات زوما به عنوان رئیس اتحادیه آفریقا، سفر به تهران به تعویق افتاد و رئیس جمهور آفریقای جنوبی قرار شد در رأس هیأت آفریقایی به بروندی سفر کند تا بحران داخلی در این کشور مهار و از تشدید آن به بحرانی عمیق جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه دولت آفریقای جنوبی درخواست کرد که به علت پدید آمدن این مسئله، این سفر به تعویق بیفتد، ادامه داد: گفت‌وگوها بین ایران و آفریقای جنوبی برای تاریخ جایگزین در حال انجام است و امیدواریم این سفر به زودی انجام شود.

سفر رئیس جمهور آفریقای جنوبی بعد از 37 سال به تهران انجام می‌شود. در آبان ماه سال گذشته «سِیریل رامافوزا» معاون اول رئیس‌ جمهور آفریقای جنوبی به دعوت رسمی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران در صدر هیأتی عالی‌رتبه به تهران سفر کرد و در این سفر مقدمه سفر رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی به تهران را فراهم کرد.

هیأت همراه معاون رئیس‌جمهور آفریقا متشکل از 160 بازرگان و صاحبان صنایع و سرمایه این کشور بودند که با همتایان ایرانی خود در بخش خصوصی دیدار کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند