منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: 350062
گروه :خبر
IMG_8668

امام جمعه موقت رودان با بیان اینکه نقش دولتمردان در آسان‌سازی ازدواج بر هیچکس پوشیده نیست، گفت: زوج ها جوانی که در صف طویل گرفتن وام ازدواج هستند نباید هفت خوان دولت را رد کنند، والدین هم به به سهم خود با پیشنهاد مهریه های معقول، و نه مهریه های نجومی، بستر ساز یک ازدواج سالم و صالح باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه‌های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به نعمت و کمال انسانها از نظر امیرالمومنان(ع) در کتاب نهج البلاغه، اظهار داشت: داشتن مال و ثروت نعمت است اما کمال نیست، انسان قرار است به کمال برسد و نه فقط به نعمت.

وی افزود: قرآن می فرماید ما به زن و مرد حیات طیبه بخشیدیم،اگر آنها عمل صالح انجام دهند، در روایتی از امیرالمومنین آمده است که منظور از حیات طیبه، روحیه قناعت در زندگی است، یعنی کسی اهل تقوا باشد صاحب روحیه قناعت می‌شود.

امام جمعه موقت رودان اضافه کرد: پیوند آسمانی حضرت فاطمه (س) با حضرت علی(ع)، که دستورش از ناحیه خداوند متعال آمد براساس اصل کفویت بود، کفویت به معنی تقواست، زن و مرد باید در تقوا باید هم کفو همدیگر باشند نه در مال و ثروت.

وی تصریح کرد: پیغمبر اسلام در مهریه دخترش سخت نگرفت، معیارها و خصوصیات اخلاقی را مبنا قرار داد، تلاش کرد ساختمان این زوج جوان بر پایه عشق و محبت باشد، این اصول را پیغمبر اسلام رعایت کرد و اگر این اصول در خانواده‌های ما جریان داشته باشد، آنوقت پیغمبر را الگوی خودمان قرار داده‌ایم.

خطیب نماز جمعه موقت رودان با اشاره به وفور طلاق و بالا رفتن سن ازدواج در جامعه اسلامی، گفت: ترقی و تعالی زن و شوهر در سایه ازدواج است، وقتی دوستی عاقلانه بین زن وشوهر حاکم باشد و از لغزش های همدیگر، عاشقانه بگذرند، مرد مسکن ساز و زن سکینه ساز باشد، دیگر شاهد این همه پرونده طلاق در دادگاه‌ها نخواهیم بود، و اگر به قرآن و دین عمل کنیم این سکینه و آرامش در خانواده‌ها بوجود می آید.

وی با بیان اینکه ازدواج با نکاح متفاوت است، ابراز کرد: پیغمبر اسلام، ازدواج را به عنوان سنت خودش معرفی نکردند و فرمودند نکاح سنت من است، نکاح باید در سایه این اجتماع، یک سری اصولی رعایت شود تا نتیجه آن فرزند صالح باشد، وقتی معیار بر اساس تقوا باشد نکاح است و حاصل آن فرزندان صالح می‌شود.

مهدوی ادامه داد: قرآن کریم توصیه با انکاح دارد، یعنی اینکه ما و شما باید مقدمات ازدواج صالح را در جامعه اسلامی بسترسازی کنیم.

امام جمعه موقت رودان با بیان اینکه نقش دولتمردان در بستر سازی ازدواج صالح، آسان کردن دریافت وام ازدواج برای زوج های جوان است، اضافه کرد: زوج ها جوانی که در صف طویل گرفتن وام ازدواج هستند نباید هفت خوان دولت را بروند، والدین هم به به سهم خود با پیشنهاد مهریه‌های معقول، و نه مهریه‌های نجومی، بستر ساز یک ازدواج سالم و صالح باشند.

وی با انتقاد از شکل عروسی‌های امروزی در جامعه اسلامی، تصریح کرد: در جامعه نبوی و شیعه، شکل عروسی ها، اسلامی نیست، چرا کسی برای برپایی عروسی‌های غیراسلامی در جامعه ما تذکر نمی‌دهد.

خطیب نماز جمعه موقت رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به 12 شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری، گفت: تاریخ کشور ما پر از دلاوریها و ایستادگی در برابر نفوذ بیگانگان است، دلواری آدم فاضلی نبود، اما به سبب ارتباط و مجالست با روحانیت، شرایطی برایش فراهم شد که در مقابل نفوذ بیگانگان به جامعه، بایستد و در این راه شهادت رسید.

مهدوی تصریح کرد: ما ملتی مقاوم، مستحکم و با غیرت هستیم و زیر بار حرف زور و ظلم نمی رویم، ادبیات کشورهای استکبار ظلم و تجاوز است، هر جایی که احساس کردند نمی توانند موثر باشند راه ترور را در پیش گرفتند، بخاطر همین ادبیات دشمن، بهترین عزیزان و دانشمندان ما ترور شدند، ملت ما جنایات تروریستی 15 شهریور سال 61 را تجربه کرد، شاهد شهدای 17 شهریور بودیم.

امام جمعه موقت رودان ادامه داد: ملت ما جریان فتنه را که می رفت ریشه انقلاب را بزند، پشت سرگذاشت، و آن چیزی که ما را از اول انقلاب تا الآن سرپا گذاشته است، اتحاد و همدلی و اعتقاد به راهی که انتخاب کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: ملت ما از وجود یک رهبری آگاه که جلوتر از زمان حرکت می کند و تمام توطئه های دشمن را رصد می کند بهره مند است، و در برابر کشوری که قصد تجاوز به ملت ایران داشته باشد مقاوم هستیم.

انهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است